Oto powód, dla którego należy rozsypać sól wokół domu. Zdziwisz się, dlaczego

W naszych domach od wieków używamy soli, nie tylko do celów spożywczych. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zakres jej zastosowań, jest zdecydowanie szerszy.

Sól świetnie nadaje się do czyszczenia różnych powierzchni i materiałów. Jest bardzo tania i w przeciwieństwie do chemicznych środków czyszczących, nie jest toksyczna. Nie wpłynie więc negatywnie na stan naszego zdrowia.

Oto do czego możemy ją wykorzystać:

Uchroni dom przed mrówkami

1

Jeśli szukasz naturalnego środka, który pomoże Ci w walce z wszędobylskimi mrówkami, sól będzie idealnym rozwiązaniem. Jeśli chcesz pozbyć się mrówek ze swoich drzwi, okien i szaf, po prostu posyp te miejsca solą. Oprócz tego, rozsypana w domu sól zwalczy wilgoć, która może być przyczyną powstawania pleśni.

Wyczyści i wypoleruje srebro, miedź i mosiądz

2

Jeśli chcesz wyczyścić srebrne, miedziane bądź mosiężne przedmioty, wykorzystaj w tym celu sól. Regularnie powtarzaj ten zabieg, by nie pokrywały się patyną i nie straciły swojego atrakcyjnego wyglądu.

Sposób czyszczenia i polerowania jest bardzo prosty. Przygotuj mieszankę soli i octu jabłkowego i wyczyść nią metalowe przedmioty. Już po chwili odzyskają połysk i piękny wygląd. To najprostszy sposób, by usunąć patynę i wszelkie zabrudzenia.

Wyczyści szyby w domu i samochodzie

3

Aby wyczyścić szklane powierzchnie, rozpuść dwie łyżki stołowe soli w 4 litrach ciepłej wody. Tak przygotowanym środkiem umyjesz okna w domu lub szyby samochodowe i pozbędziesz się uporczywych plam.

Wyczyszczone tym sposobem okna pozostaną czyste dłużej, niż w przypadku zastosowania chemicznych środków czyszczących.

Udrożni odpływy w kuchni i łazience

4

Aby skutecznie udrożnić odpływy w kuchni i łazience przygotuj roztwór soli i gorącej wody. W ten sposób pozbędziesz się zalegającego w nich tłuszczu i brudu, który może zatykać odpływy i powodować nieprzyjemny zapach.

Odmłodzi skórę

5

Za pomocą soli stworzysz doskonały, naturalny peeling do ciała. Aby go przygotować, zmieszaj sól z olejkiem lawendowym lub najzwyklejszą oliwą z oliwek.

Tak przygotowanym peelingiem wymasuj całe ciało. Zanim spłuczesz kosmetyk ciepłą wodą, odczekaj kilka minut. Dzięki zawartości soli, ten peeling ma doskonałe właściwości złuszczające.

Po takim zabiegu, Twoja skóra będzie miękka, delikatna i wyraźnie odmłodzona.

Odświeży zasłony i dywaniki

6

Jeśli Twoje zasłony i dywaniki straciły swój atrakcyjny wygląd, odświeżysz je bez konieczności sięgania po drogie specyfiki. Umieść zabrudzone zasłony lub dywaniki w mocnym roztworze soli w wodzie. Po krótkim czasie wyciśnij całą wodę, jaka zebrała się w czyszczonych rzeczach, a następnie wypierz je.

Wiele osób potwierdza skuteczność tej metody. Niektórzy twierdzą nawet, że dzięki soli pozbędziesz się zabrudzeń, z którymi nie radzą sobie środki i detergenty kupione w drogerii.

Zadba o Twoją jamę ustną

6

Jeśli borykasz się z problemami w jamie ustnej, kuracja solą może być dla Ciebie wybawieniem. Wystarczy, że rozpuścisz sól w ciepłej wodzie. Przygotowaną w ten sposób płukanką, płucz swoje usta, a Twoje dolegliwości wkrótce ustąpią.

Wybieli zęby

7

Aby przygotować domową kurację wybielającą zęby, przygotuj sól i sodę oczyszczoną. Wymieszaj je w równych proporcjach. Powstałą w ten sposób pastą czyść zęby, aby przywrócić im blask i piękny wygląd.

Wspomoże działanie proszku i płynu do prania

8

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje ubrania zawsze wyglądały doskonale, dodaj do prania odrobinę soli. Dzięki temu uchronisz je przed skurczeniem się i sprawisz, że będą nieskazitelnie czyste i delikatne.

Źródło: naturalcureshouse.com | Fotografie: pixabay.com

Share

Dodaj komentarz