9 pozycji do spania, które pomogą ci rozwiązać problemy zdrowotne. Sprawdź, co jest dobre dla ciebie

Sen odgrywa istotną rolę dla naszego zdrowia i samopoczucia. Według statystyk, przesypiamy około 25 lat naszego życia, a więc około 7-9 godzin snu na dobę.

W rzeczywistości znaczenie ma jednak nie tylko długość naszego snu, ale także jego pozycja! Jaka będzie odpowiednia dla różnych problemów zdrowotnych?

Sposób, w jaki układamy się do snu, wpływa na nasze ciało: jego ciśnienie krwi, kondycję zatok itd. Przyjrzyj mu się, jeśli cierpisz z powodu dolegliwości zdrowotnych i chcesz je wyeliminować – będziesz zaskoczony, jak wielkie ma znaczenie!

Oto 9 pozycji, dzięki którym złagodzisz ból i odzyskasz doskonałe samopoczucie:

1. Bóle ramion

1

Według Women’s Health Magazine, ból ramion najlepiej złagodzi spanie na boku, z lekko zgiętymi nogami. Do klatki piersiowej możesz przycisnąć jedną poduszkę, kolejną umieść między nogami – dzięki temu ból będzie mniej odczuwalny.

2. Bóle pleców

2

Jeśli bolą Cię plecy, nie lekceważ pozycji, w jakiej układasz się do snu. Staraj się spać w taki sposób, by ból był jak najmniejszy, a pozycja wygodna. Według WebMD należy ułożyć się na plecach z poduszką pod kolanami. Aby zminimalizować dolegliwości bólowe warto włożyć pod wygięcie pleców zrolowany ręcznik.

3. Bóle głowy

3

Przy dolegliwościach związanych z bólem głowy, pozycja, w której śpimy może zarówno zwiększać odczuwany ból, jak również go uśmierzać. Według Hub’s Health Experts, większość bólów głowy spowodowana jest napięciem mięśni, do którego prowadzi nieodpowiednia pozycja. Kładąc się spać, otocz swoja głowę poduszkami tak, aby szyja nie wyginała sięw trakcie snu.

4. Problemy z zatokami

4

Pozycja, w jakiej śpisz, może mieć znaczenie również wtedy, gdy cierpisz z powodu zapalenia zatok. Niewłaściwa będzie zwiększać dolegliwości, odpowiednia uśmierzy ból. Harvard Medical School zaleca, aby w przypadku zapalenia i bólu zatok, spać z głową wysoko uniesioną na poduszkach. W ten sposób zapobiegniesz spływaniu wydzieliny do zatok i zmniejszysz uczucie dyskomfortu.

5. Wysokie ciśnienie

5

Pamiętaj, aby zawsze skonsultować z lekarzem ciśnienie krwi, nim zaczniesz stosować jakiekolwiek metody leczenia.

Na stronie WebMD możemy zapoznać sie z wynikami badań Ehime University School of Medicine, które dotyczą wpływu pozycji podczas snu na ciśnienie krwi. Według badań, spanie na brzuchu może znacznie obniżyć nasze ciśnienie.

6. Bóle przedmiesiączkowe

6

Jeśli cierpisz z powodu dolegliwości przedmiesiączkowych, odpowiednie pozycje snu mogą je znacząco złagodzić. Według Women’s Health Magazine najlepiej jest umieścić poduszkę pod kolanami aby zmniejszyć dolegliwości bólowe spowodowane uciskiem kręgosłupa.

7. Ból szyi

7

Jeśli odczuwasz bóle karku i szyi, z pewnością docenisz dodatkowe wsparcie. Według PainPhysicians należy umieścić mały, zwinięty ręcznik pod odcinkiem szyjnym kręgosłupa lub włożyć ręcznik pod naszą poduszkę, aby zapewnić szyi odpowiednie podtrzymanie.

8. Problemy trawienne

8

Skin Sheen rekomenduje spanie na lewym boku jako skuteczny sposób w walce z problemami trawiennymi. Po tej samej stronie ciała znajduje się żołądek, a odpowiednia pozycja ułatwia i przyspiesza trawienie.

9. Zgaga

9

Zgaga to na prawdę nieprzyjemne uczucie. Aby jej zapobiec, WebMD zaleca spanie na lewym boku.

Powyższe propozycje, choć mogą pomóc Ci w walce z dolegliwościami, nie zastąpią odpowiedniego, zaleconego przez lekarza leczenia. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się ze specjalistą!

Share

Dodaj komentarz