Ten sposób pozwoli Ci pozbyć się kamienia nazębnego w domu. Wystarczą Ci 2 minuty

Każdy marzy o białych i czystych zębach. Można inwestować w drogie zabiegi, ale nie oszukujmy się, każdy chciałby znaleźć tańszy sposób.

Pewnie szukasz w Internecie skutecznych porad i sztuczek, dzięki którym nie tylko Twoje zęby będą lśnić, ale także pozbędziesz się z nich kamienia. Przyszła pora, aby w końcu porządnie zadbać o swoje uzębienie. Nie przeraź się tym, że wśród składników jest soda oczyszczona i woda utleniona.

Oczywiście te substancje służą do czyszczenia przedmiotów gospodarstwa domowego, ale oprócz tego bardzo dobrze sprawdzają się w doprowadzaniu jamy ustnej do porządku. A do tych wszystkich, którzy czują się oburzeni: sprawdzaliście kiedyś skład płynów do płukania ust lub produktów do wybielania? Nikt nie mówi, że poniższą mieszankę macie trzymać w ustach w nieskończoność. Nie przedłużając dłużej, wyjaśniamy jak się do tego zabrać.

Składniki

 • 1 łyżka sody oczyszczonej
 • ½ łyżeczki soli
 • ½ szklanki wody utlenionej
 • 1 szklanka zimnej wody
 • ½ szklanki ciepłej wody
 • Wykałaczka
 • Szczoteczka do zębów

Pamiętaj, aby bardzo dokładnie odmierzyć składniki. Proporcje są bardzo ważne i mogą wpłynąć na Twoje zdrowie, jeśli z nimi przesadzisz. Mieszanki nie należy również połykać. Trzymaj ją z dala od dzieci!

1

  1. Sól wraz z sodą połącz w małym naczyniu.

  2. Szczoteczkę zmocz pod bieżącą wodą, a następnie zanurz w mieszance soli i sody.

  3. Szczotkuj zęby tak, jak zwykle to robisz, a następnie wypluj mieszankę z ust.

  4. Teraz przejdziemy do płukania ust. Połącz wodę utlenioną i ciepłą wodę. Płucz usta przez około minutę.

  5. Aby usunąć jak najwięcej kamienia, użyj wykałaczki. Pomoże ona w przypadku trudno dostępnych miejsc. Na koniec wypłucz usta zimną wodą.

  6. Proces powtarzaj dwa razy w tygodniu, ale pamiętaj, że ta czynność nie jest zamiennikiem codziennego szczotkowania.

Share

Dodaj komentarz