Joanna Koroniewska o macierzyństwie. Szczere wyznanie. „Popłakałam się…”

Joanna Koroniewska jest mamą dwóch dziewczynek, z którymi stara się spędzać, jak najwięcej czasu. Aktorka ma wizerunek jednej z bardziej rodzinnych gwiazd. Jednak, kiedy w wieku 30 lat dowiedziała się, że jest w ciąży, nie skakała z radości. Koroniewska w szczerej rozmowie opowiedziała, jaka była jej pierwsza reakcja na wieść, że zostanie matką. Wspomniała też o kłopotach, z jakimi się zmierzyła po urodzeniu dziecka.

Wielu osobom zdaje się, że problemy związane z macierzyństwem nie dotykają gwiazd i celebrytek. Wcale tak nie jest. Jednak są osoby, które nie chcą o tym rozpowiadać na prawo i lewo, ale czasem decydują się na szczere wyznania. Tak też zrobiła Joanna Koroniewska (41 l.), która w rozmowie dla portalu Baby by Ann, przybliżyła czytelniczkom, własne doświadczenia związane z macierzyństwem.

Joanna Koroniewska o pierwszej ciąży

Aktorka wraz z mężem Maciejem Dowborem (41 l.) doczekali się dwóch córek – Janiny (10 l.) i Heleny (1,5 r.). Koroniewska wielokrotnie podkreślała, jak ważna jest dla niej rodzina. Aktorka stara się też bardzo dużo czasu spędzać z bliskimi, zwłaszcza z dziećmi, bo nie chce by znały rodziców tylko z telewizora. Jednak kilka lat temu nie wyobrażała sobie, że może zostać matką.

„Miałam 30 lat i dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Wtedy wydawało mi się, że jestem tak ogromną hedonistką, że to się nie może udać. Myślałam sobie: Nie, ja nie dam rady, ja się kompletnie do tego nie nadaję! I popłakałam się ze stresu. Od 22. roku życia żyłam całkowicie sama, bez bliskiej rodziny, samostanowiłam o sobie i nagle: Ja mam się kimś zająć? To jest niemożliwe. Ale nasza natura jest piękna: wszystko przychodzi tak szybko i w tak niesamowicie naturalny sposób… Dziecko zrobiło wielkie bum w moim życiu, wywróciło je kompletnie do góry nogami: z osoby patrzącej głównie na siebie, stałam się osobą patrzącą, uważającą niemal tylko i wyłącznie na dziecko” – wyznała Koroniewska.

Aktorka przyznała też, że wraz z narodzinami dziecka przyszły też pewne kłopoty. Mianowicie, miała problemy z karmieniem piersią. Udało się je pokonać, a aktorka karmi nadal swoją ponad roczną córkę, za co została ostatnio skrytykowana.

„Miałam np. duże problemy z karmieniem piersią. Ale w związku z tym, że jestem zadaniowcem, próbowałam najróżniejszych sposobów, walczyłam, przeszłam kryzysy, spotkania z wieloma doradcami laktacyjnymi i w efekcie udało się: karmiłam. Ale nie było to dla mnie takie oczywiste i organiczne. Nie każdej kobiecie przychodzi to z łatwością; myślę, że należy o tym głośno mówić, bo to może pomóc tym, które mają podobne problemy, są zacięte, ale miewają też chwile zwątpienia czy rezygnacji. Ja nie odpuściłam i wiem, że było warto” – zdradziła aktorka.

1

Joanna Koroniewska

2

Joanna Koroniewska

3

Joanna Koroniewska

4

Joanna Koroniewska

5

Joanna Koroniewska

Źródło: fakt.pl

Share