„Ostatnio dwa razy trafiłam do szpitala.” Beata Kozidrak zmaga się z ciężką chorobą

Beata Kozidrak to niekwestionowana królowa polskiej estrady. Fani piosenkarki nie wyobrażają sobie polskiego show-biznesu bez gwiazdy zespołu Bajm. „Nie obrażam się, gdy mówią o mnie legenda, w końcu mam na koncie 40 lat pracy artystycznej, mnóstwo tekstów, przebojów, tras koncertowych, kreacji. Mam fanów na całym świecie. To wielki dorobek, zdaję sobie z tego sprawę” – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”.

Beata Kozidrak dwukrotnie trafiła do szpitala. „Modliłam się, żebym za dwa dni mogła jechać na koncert”

Okazuje się jednak, że lata pracy, stres i szalony tryb życia, jaki prowadzi, będąc w trasach koncertowych, odcisnęły piętno na jej zdrowiu. Gwiazda, która podczas każdego występu daje z siebie wszystko, przyznała, że zmaga się z ciężką chorobą.

„Jestem nadciśnieniowcem, muszę brać leki, co jakiś czas pojawiać się u lekarza” – zdradziła. „Dwa razy trafiłam ostatnio do szpitala” – dodała po chwili.

1

Mimo że była słaba, nie myślała o sobie, a o… fanach, którzy wykupili bilety na jej koncert. Jak przyznaje, pragnęła jak najszybciej wyjść z placówki, by nie zawieść swoich wielbicieli.

„Nagrywając płytę („B3″ – red.) pracowałam na pełnych obrotach. Gdy wylądowałam w szpitalu, tylko modliłam się, żebym za dwa dni mogła jechać na koncert, nie zawieść kilkudziesięciu osób, które ze mną pracują i tych, którzy kupili bilety” – wyznała.

Jak sama przyznała, mimo zdrowotnych zawirowań, spowodowanych życiem na wysokich obrotach, lubi odczuwać tę adrenalinę.

2

„Niektórzy pracują w biurze, kończą pracę i idą do domu, a ja lubię podróże, być w ruchu, być z ludźmi. Jechać rollercoasterem. Po prostu żyć (…) Rutyna w każdej dziedzinie zabija, czy w związku, czy w muzyce” – powiedziała.

Mamy nadzieję, że Beata Kozidrak czuje się już lepiej. Artystce życzymy dużo zdrowia i odpoczynku!

Beata Kozidrak – kariera, życie prywatne
Beata Kozidrak to polska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i liderka pop-rockowego zespołu Bajm, z którym nagrała swoje największe przeboje, takie jak: „Biała Armia”, „Myśli i słowa” oraz „Co mi Panie dasz?”. Kozidrak od kilku dekad jest jedną z najpopularniejszych artystek polskiej sceny muzycznej. Operuje ponad czterooktawową skalą głosu, jest laureatką wielu prestiżowych nagród oraz członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV.

Urodziła się 4 maja 1960 roku w Lublinie, ma 159 cm wzrostu. Posiada średnie wykształcenie, jest absolwentką III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Beata Kozidrak w młodości uczyła się gry na skrzypcach i uczęszczała na zajęcia ogniska baletowego. Następnie zaczęła interesować się sportem, trenowała szermierkę i gimnastykę artystyczną, jednak porzuciła sport na rzecz kariery muzycznej.

Beata Kozidrak debiutowała na scenie, śpiewając w chórze szkolnym. Następnie, wspólnie z bratem Jarosławem, występowała w lokalnych domach kultury i klubach studenckich. Na początku 1978 roku powstał zespół Bajm. Nazwa grupy to akronim od pierwszych liter imion jego założycieli: Beaty Kozidrak, Andrzeja Pietrasa (były mąż Beaty Kozidrak), Jarosława Kozidraka oraz gitarzysty Marka Winiarskiego.

W 1979 roku Beata Kozidrak wyszła za Andrzeja Pietrasa, współtwórcę i menedżera grupy Bajm. Para ma dwie córki – Katarzynę Pietras (wokalistkę formacji „Kashmir” i „Cate Likes Candy”) oraz Agatę Pietras. Kozidrak rozwiodła się z Pietrasem w 2016 roku.

Źródło: onet.pl

Share