Dlaczego dziennikarz nie będzie już gospodarzem „Pytania na śniadanie””? ”Mam żal o sposób pożegnania się ze mną”

Michał Olszański nie będzie już prowadził „Pytania na śniadanie”. Smutne informacje miała przekazać dziennikarzowi Anna Cyzowska, która od lipca pełni funkcję szefowej agencji rozrywki i oprawy w Telewizji Polskiej. Michał Olszański nie ukrywa, że ma żal do władz stacji o sposób w jaki się z nim pożegnano. Dlaczego dziennikarz nie będzie już gospodarzem „Pytania na śniadanie”?

Serwis Wirtualnemedia.pl dotarł do informacji, że Michał Olszański nie będzie już gospodarzem popularnego programu śniadaniowego emitowanego na antenie TVP. 22 lipca Anna Cyzowska miała wezwać do siebie dziennikarza i poinformować go, że „Pytanie na śniadanie” jest w trakcie zmian, po których w programie nie będzie już dla niego miejsca.

Michał Olszański: Mam żal o sposób pożegnania się ze mną

Olszański potwierdził te doniesienia w rozmowie z serwisem. Przy okazji wyznał, że jest zawiedziony sposobem, w jaki stacja zakończyła współpracę z nim.

– Tak rzeczywiście się stało. Nie ma mnie już w grafiku. Nie mam pretensji o to, że szefostwo nie widzi mnie w nowym układzie programu. Mam żal o sposób pożegnania się ze mną. Pięciominutowa rozmowa na pożegnanie z kimś, kto współtworzył ten program, to moim zdaniem niezbyt eleganckie rozwiązanie – powiedział.

Michał Olszański został zwolniony natychmiastowo, bez zachowania żadnego okresu wypowiedzenia. Stało się tak, ponieważ z „Pytaniem na śniadanie” współpracował w ramach swojej działalności gospodarczej.

Dlaczego TVP zakończyło współpracę z Olszańskim?

W połowie maja Michał Olszański dostał od stacji „żółtą kartkę” – zakaz wypowiadania się w mediach, który był konsekwencją wywiadu, w którym dziennikarz opowiedział o kulisach rozmowy z prezesem PiS. Rozważano wówczas także możliwość zawieszenia go w prowadzeniu programu „Pytanie na śniadanie”. Spekuluje się, że decyzja władz stacji jest pokłosiem tamtych wydarzeń. A jak tłumaczy się TVP?

„Pytanie na śniadanie” jest najpopularniejszym programem śniadaniowym w Polsce, co oznacza, że wciąż musi się rozwijać i zaskakiwać widzów. Jesteśmy świadomi, że widownia „Pytania na śniadanie” jest coraz młodsza i oczekuje prowadzących, którzy zdynamizują program. Stąd zmiany w audycji – brzmi oświadczenie TVP.

Źródło:fakt.pl

Share