Romuald Lipko pierwszy raz o nowotworze. Wiideo

Romuald Lipko choruje na nowotwór. Takie wieści przekazali członkowie Budki Suflera na początku lipca. Muzyk niedawno usłyszał diagnozę i natychmiast rozpoczął leczenie. W środę pierwszy raz zabrał głos w tej sprawie. Lipko zapewnia, że czuje się lepiej i bardzo dziękuje fanom za wsparcie, jakie od nich otrzymał.

10 lipca na profilu Budki Suflera pojawiła się smutna wiadomość dla fanów zespołu. Romuald Lipko, założyciel legendarnej grupy, choruje na nowotwór. O chorobie dowiedział się kilka tygodni temu. Najpierw przebywał w warszawskim szpitalu przy ul. Banacha, a ostatnie tygodnie w klinice w Magdeburgu.

Romuald Lipko choruje na nowotwór

Bez ostrzeżeń i gróźb…Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza,…

Posted by Budka Suflera on Tuesday, July 9, 2019

Romuald Lipko dziękuje za wsparcie

Tydzień po tym, jak poinformowano o chorobie muzyka, na profilu znalazł się nowy wpis. A dokładniej nagranie, które przygotował dla fanów sam Lipko. Podziękował za wsparcie i dodał, że czuje się lepiej.

„Chciałbym z serca podziękować za ogromne wsparcie, życzliwość, ciepłe myśli i modlitwy, które w ostatnim czasie w trakcie mojej choroby od Państwa otrzymałem. Z niecierpliwością będę oczekiwał naszego spotkania na koncertach” – czytamy.

Chciałbym z serca podziękować za ogromne wsparcie, życzliwość, ciepłe myśli i modlitwy, które w ostatnim czasie w trakcie mojej choroby od Państwa otrzymałem. Z niecierpliwością będę oczekiwał naszego spotkania na koncertach.Romuald Lipko

Posted by Budka Suflera on Wednesday, July 17, 2019

„Drodzy państwo, chorowałem, ale wyszedłem z tej choroby. Póki co nabieram energii, czuje się fantastycznie, mam uśmiech. A Wam wszystkim dziękuję za miliony kilogramów energii, jaką wysłaliście do mnie z całego kraju, żeby pomóc mi w powrocie do zdrowia. Ta energia wróci. Wróci do Was w postaci mojej muzyki, naszej muzyki, w postaci naszych koncertów Budki Suflera, które już jesienią się rozpoczną, wzmocniony tym, o czym właśnie mówiłem” – wyjaśnił na nagraniu.

Jesienna trasa koncertowa Budki Suflera

Agencja TopKoncert w rozmowie z Onetem poinformowała, że zaplanowana na jesień trasa koncertowa Budki Suflera „45 lat. Powrót do korzeni” odbędzie się zgodnie z planem. Rozpocznie się 29 września w Krakowie. Zespół zagra również w Warszawie (2.10), Poznaniu (5.10), Gdańsku (11.10), Wrocławiu (13.10), Szczecinie (20.10) i Katowic.

Podczas nowych koncertów na scenie nie zobaczymy jednak Krzysztofa Cugowskiego. Nowym wokalistą w tym zespole został Robert Żarczyński, na co dzień nauczyciel w szkole podstawowej w Ciosańcu w Lubuskiem. W trasie udział wezmą również Felicjan Andrzejczak i Izabela Trojanowska.

1

2

3

4

Źródło: fakt.pl

Share