Dom Olbrychskiego sprzedany? Piękna historia domu

Już w zeszłym roku pisaliśmy o tym, że Daniel Olbrychski chce sprzedać swój piękny dom w Mięćmierzu pod Kazimierzem Dolnym, skąd rozpościera się widok na Wisłę. Aktor razem żoną Katarzyną Demską przeżyli tam wiele wspaniałych chwil. Nie mogli jednak dłużej mieszkać w domu.

Zdecydowali się go sprzedać, jednak pożegnanie z Mięćmierzem wcale nie było takie proste. Tym bardziej że małżeństwo miało wielki sentyment do posiadłości nad Wisłą.

Zobacz, jak potoczyła się historia sprzedaży domu Daniela Olbrychskiego i Katarzyny Demskiej.

Piękna rodzinna historia domu

1

Daniel Olbrychski kupił dom w Mięćmierzu w 1983 roku dla ówczesnej żony Zuzanny Łapickiej. W posiadłości często przebywali liczni goście pary. Dom tętnił życiem.

Kolejna żona Olbrychskiego, Katarzyna Demska, również dbała zarówno o życie towarzyskie, jak i rodzinne w Mięćmierzu.

Ach, cóż to jest za dom!

2

Dom w Mięćmierzu to kilkuhektarowa posiadłość ze 150-metrowym domem. Budynek mieszkalny ma trzy kondygnacje. Z okna rozciąga się widok na Wisłę i zamek w Janowcu.

Najważniejsza sprawa – jazda konna!

3

Daniel Olbrychski uwielbia jeździć konno. Mieszkając w Mięćmierzu, często zdarzało mu się jeździć po okolicy. Podczas festiwalu filmowego Dwa Brzegi Olbrychski pojawiał się na koniu na kazimierskim rynku.

Czas pożegnań

4

W 2018 roku para zdecydowała się sprzedać posiadłość, co wcale nie było takie łatwe. Daniel Olbrychski był przywiązany do domu pod Kazimierzem Dolnym. Chciał, by posiadłość trafiła w dobre ręce.

Idealny kupiec

5

Dom Olbrychskiego został wystawiony na sprzedaż. Nowy nabywca miał za niego zapłacić ponad dwa miliony złotych. Późną jesienią 2018 r. parze udało się znaleźć idealnego kupca, który zachowa tradycje domu.

Nowa tradycja?

6

Dom w Mięćmierzu to nie jest jedyna posiadłość Daniela Olbrychskiego. Aktor ma jeszcze jeden dom – w Drohiczynie nad Bugiem. To właśnie tam zamierza się przeprowadzić z Katarzyną Demską. Może odwiedzi ich syn Daniela, Rafał.

Źródło: gwiazdy.wp.pl

Share