Tadeusz Rydzyk wspomniany w wywiadzie z czołowym muzykiem. Artysta w wywiadzie krytykował Kościół w Polsce

Tadeusz Rydzyk został ostro skrytykowany przez jednego z najbardziej popularnych polskich muzyków. Choć artysta nie wymienił go z nazwiska, to alegoria jest oczywista. Nazwał redemptorystę „szemranym typem”.

Tadeusz Rydzyk jest obecnie jednym z najczęściej atakowanych ludzi przez środowiska antyklerykalne i lewicowe, ale nie tylko. Z redemptorystą nie po drodze również wielu osobom ze środowiska artystycznego. Ostatnio jeden z polskich muzyków, który obecnie cieszy się niezwykłą popularnością, skrytykował postawę dyrektora Radia Maryja.

Tadeusz Rydzyk wspomniany w wywiadzie z czołowym muzykiem

Muzyk w wywiadzie wypowiadał się nie tylko na tematy artystyczne, ale także na polityczne. Komentował aktualną sytuację społeczną w Polsce i zaangażowanie młodych w politykę. Wspomniał przy tym o Tadeuszu Rydzyku.

– Może młodzi ludzie mają to w dupie, na przykład? […] rząd daje 100 milionów z naszych podatków szemranemu gościowi, który ma radio w Toruniu, żeby zapłacić z poparcie w wyborach.

Choć Tomasz Organek nie wspomniał ojca redemptorysty z imienia i nazwiska, to można się domyślić, kto „ma radio w Toruniu” i komu „rząd daje 100 milionów”. Muzyk w swojej wypowiedzi mówił również sporo o współczesnym Kościele.

Artysta w wywiadzie krytykował Kościół w Polsce

– Jak można pogodzić antysemityzm albo nacjonalizm z wiarą w jakiegokolwiek Boga? Dla mnie to jest niepoważne. A to, że Kościół katolicki tego nie piętnuje, to jest jeden z jego grzechów głównych – mówił Organek w wywiadzie.

Muzyk przyznał, że obecny Kościół ma na koncie wiele grzechów i powinien się z nich oczyścić. Zaznaczał, że przede wszystkim duchowieństwo powinno się odciąć od radykalnych ruchów, promujących antysemityzm, rasizm i nacjonalizm. Organek zauważył, że kościół katolicki ma ogromną rolę w polskim społeczeństwie i nie powinien promować szkodliwych podstaw.

– Kościół ma olbrzymie znaczenie w każdym społeczeństwie, a szczególnie w polskim. Odgrywa tu olbrzymią rolę społeczną, jest depozytariuszem tradycji i niby nośnikiem pewnych wartości – mówił muzyk.

Źródło: pikio.pl

Share