Kaczyński ujawnia, czym zechce kupić elektorat w kolejnych wyborach. „Środki się znajdą”

O tym pomyśle mówi się od dłuższego czasu. Teraz prezes PiS Jarosław Kaczyński potwierdza, że ostateczne decyzje są coraz bliżej. W 2015 r. Prawo i Sprawiedliwość porwało znaczną część wyborców obietnicą 500 + na dzieci, teraz szykuje podobne hasło. Tym razie ma być skierowane aż do 9 mln wyborców.

Zaawansowane prace trwają, konkrety są coraz bliżej. Jarosław Kaczyński potwierdza w rozmowie z „Super Expressem”, że PiS skłania się ku pomysłowi 500 + dla emerytów. Wcześniej, jak pisał serwis INNPoland.pl, rząd rozważał trzy opcje wsparcia dla emerytów: trzynasta emerytura, zwolnienie emerytów z podatku dochodowego PIT lub specjalne dodatki w wysokości od 100 do 500 zł netto.

Słowa prezesa PiS potwierdzają, że partia skłania się ku temu, co już się sprawdziło trzy lata temu, gdy zaproponowano program „Rodzina 500 plus”. O konkretach jednak na razie mówić nie chciał. – Jest teraz zbyt wcześnie, by przedstawić konkretne projekty. Jednak zapewniam, że środki na to się znajdą, że los emerytów będzie poprawiany – obiecał Jarosław Kaczyński.

JAROSŁAW KACZYŃSKI
prezes Prawa i Sprawiedliwości
To jest bardzo trudna sprawa. Emerytów i rencistów jest ogromna liczba, przeszło 9 milionów. Każda niewielka podwyżka to jest ogromna suma. Ale mimo wszystko będziemy w tym kierunku szli.

se.pl

500 plus dla emerytów nie jest nową obietnicą PiS. Rządzący mówili o tym już wcześniej, ale… zabrakło pieniędzy. Temat jednak wraca i trudno nie odnieść wrażenia, iż ma to związek z kalendarzem wyborczym.

Jarosław Kaczyński

1

źródło:natemat.pl

Share

Dodaj komentarz