Rydzyk wprost zaatakował tysiące Polaków. Padły niesamowicie mocne słowa

Rydzyk zabiera głos nie tylko w sprawach wiary i polityki. Jego wypowiedzi zahaczają także o sprawy prywatne słuchaczy, którzy poszukują rad w kwestiach małżeństwa, czy nawet życia łóżkowego. Wczoraj redemptorysta zaatakował tysiące Polaków, swoimi słowami o „mieszanych małżeństwach”.

Rydzyk założył Radio Maryja w 1991 roku, by oddziaływać na masy katolickiej publiczności, dla której pierwsze katolickie radio w Polsce było prawdziwym objawieniem. 27 lat później redemptorysta kieruje nie tylko radiem, ale także Telewizją Trwam, a nawet szkołą wyższą.

Celem duchownego zawsze było stworzenie całego ruchu, który skupiałby się wokół jego mediów. Dla słuchaczy i widzów o. Tadeusz Rydzyk jest kimś w rodzaju duchowego przywódcy, autorytetu wyższego nawet od hierarchów polskiego Kościoła i samego papieża.

Nie dziwi więc, że na antenie Radia Maryja odbywają się audycje o tematyce bliskiej zwykłym śmiertelnikom – traktujące o małżeństwie, współżyciu między małżonkami i wychowywaniu dzieci. Podczas jednej z nich doszło do otwartego ataku na tysiące Polaków.

Rydzyk poucza w kwestiach małżeńskich

W ostatniej audycji pt. „Porady pedagoga i psychologa” gościem Radia Maryja był prof. Tomasz Biernat. Do przerwy w studio zasiadał także sam Tadeusz Rydzyk, który swoją drogą bardzo często uczestniczy w prowadzonych na falach jego rozgłośni dyskusjach, włączając się aktywnie do kreowanego przez nią dyskursu.

Tematem rozmowy były małżeństwa mieszane narodowościowo, w których małżonkowie operują różnymi językami i prezentują odmienne kultury. Zdaniem Rydzyka i Biernata taki związki są pomysłem złym i szkodliwym. Powołując się na badania, których dokładniejszych danych nie podał, zakonnik stwierdził, że małżeństwa takie charakteryzują się niższym zadowoleniem i nie oddziałują najlepiej na małżonków i ich pociechy.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz