Świat wstrzrząśnięty. Cała Polska dumna z Roksany Węgiel

Roksana Węgiel jest tegorocznym odkryciem na polskiej scenie muzycznej. W kończącym się roku osiągnęła wielkie sukcesy, po których stała się rozpoznawalna na świat!

Roksana Węgiel kończy rok 2018 w glorii sukcesów i nieprawdopodobnego wzrostu. Skromna nastolatka wystąpi jako gość podczas dzisiejszego Sylwestra w Zakopanem. Decyzja szefostwa TVP nie wzięła się jednak się znikąd.

To był jej rok! Roksana Węgiel zakończy go występem w Sylwestra

Nastolatka zachwyciła Polskę już na początku tego roku. Roksana zwyciężyła w programie „The Voice of Kids”, pierwszej edycji muzycznego show dedykowanego uzdolnionym polskim dzieciom. Zachwycona jej adaptacjami była sama Edyta Górniak, członek jury oceniającego występy dzieci. Później została nawet opiekunką merytoryczną Roksany. Obie wykonały nawet wspólnie utwór „Aleją Gwiazd”.

To w styczniu wystrzeliła popularność sympatycznej 13-latki. Jej debiutancki singiel „Żyj” doczekał się już ponad 10 milionów wyświetleń w serwisie Youtube.

Roksana zachwyciła rodaków niespotykaną jak na nastolatków w tym wieku dojrzałą barwą głosu. Ale to nie wszystko. Mocne przeciągnięcia, jakże imponujące w występach na scenie, są również mocną stroną „Roxie”.

– Myślałam, że ty jesteś nieprawdziwa. Beyonce w twoim wieku na pewno nie miała takiego głosu – mówiła Edyta Górniak oceniając wykonanie adaptacji utworu Beyonce „Halo” przez nastolatkę. Taka ocena i wcześniejsze wspólne zaśpiewanie na scenie oznaczały jedno – dziewczynka zyskała wielkie wsparcie w osobie Edyty Górniak. Jej wskazówki okazały się bardzo pomocne w udoskonaleniu warsztatu Roksany Węgiel.

Jesienią tego roku przyszedł kolejny wielki sukces młodej piosenkarki. Roksana Węgiel wygrała dziecięcy odpowiednik „Eurowizji„, dokonując tego osiągnięcia jako pierwsza Polka! Sukces w Europie dał jej singiel „Anyone I Want To Be”.

Jak pisze na swojej stronie, talent muzyczny odkryła… nietypowo. – Na obozie judo wzięła udział w konkursie karaoke i zebrała wiele gratulacji. To zachęciło jej do dalszej pracy nad możliwościami swojego głosu – czytamy.

Oszałamiający skok popularności nie uszedł uwadze szefostwa TVP. Stacja postanowiła zaprosić Roksanę jako jedną z gwiazd sylwestra w Zakopanem. Znana już nastolatka z mocnym przytupem zakończy więc jakże udany rok. Wielka scena pod Tatrami, tysiące widzów na żywo i miliony przed telewizorami – wszystko wskazuje, że zdolna 13-latka da radę. Co pokaże w nowym roku?

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz