Nie dajesz pieniędzy Rydzykowi, popełniasz grzech. Duchowny strofuje Polaków

Tadeusz Rydzyk – jak twierdzą niektórzy – prawdopodobnie minął się z powołaniem. Jest idealnym przedsiębiorcą, który wie, jak dorobić się na pozornie błahych interesach. Teraz mówi, że jeżeli nie daje się mu pieniędzy, to popełnia się grzech. Duchowny strofuje Polaków.

Tadeusz Rydzyk to jeden z najbardziej znanych duchownych w Polsce. Jego interesy przyciągają wzrok wiernych z całego świata. Ludzie patrzą na niego z podziwem, ale i zazdrością. Wielu jednak krytykuje go za to, że zamiast żyć skromnie, jak na zakonnika przystało, gromadzi wokół siebie wielki majątek.

Tadeusz Rydzyk zarządza wieloma biznesami

Chociaż oficjalnie Rydzyk nie jest właścicielem żadnego ze swoich dochodowych interesów, to zasiada w ich radach i faktycznie nimi przewodzi. Bardzo często możemy go zobaczyć lub usłyszeć na antenie telewizji Trwam oraz w Radio Maryja. To w swojej rozgłośni apelował do słuchaczy o to, aby wpłacali pieniądze na konto jego fundacji.

W jednej z ostatnich wypowiedzi Tadeusz Rydzyk powiedział, że warto jest oddawać 1% swojego podatku na Fundację Nasza Przyszłość. Działa ona na rzecz rozwoju młodych, między innymi wspiera Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

– Przypominamy Wam bardzo gorąco, abyście nie zmarnowali żadnej szansy dla uczynienia apostolskiego dobra kształtowania dzieci i młodzieży. To dobro zaniesiemy w wieczność. Gdy staniemy przed Panem Jezusem, powiemy: „Patrz, Panie, nie mam pustych rąk. Uczyniłem tyle dobra”. Teraz jest szansa na uczynienie dobra (…) Zrób to. Nie popełniajmy grzechu zaniedbania. Należy wykorzystać każde najmniejsze dobro i tak powstanie ogromne dobro, jeżeli będziemy działać razem – powiedział Tadeusz Rydzyk.

Słuchacze mogli się przestraszyć kary

Według duchownego, gdy nie oddamy pieniędzy na rozwój jego szkoły, popełniamy się grzech zaniedbania. Tym oto sposobem wielu wiernych słuchaczy mogło przestraszyć się kary, jaka na nich spadnie i być może chętniej oddadzą swoje pieniądze Rydzykowi. Na ten temat wypowiedział się polityk Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

– Jak widać ojciec dyrektor, podobnie jak prezes PiS, minął się z powołaniem. Stworzony jest do wielkich interesów i chyba sutanna mu uwiera. To nie przystoi, aby duchowny w taki sposób się zachowywał, to nie przystoi, aby dobra materialne przedkładał nad dobra duchowe. Wolałbym, aby ojciec Rydzyk zapatrzył się w ojca Franciszka, a nie tworzył własne kanony – powiedział polityk.

Wielu internautów podziela zdanie polityka i również wskazują, że ojciec Tadeusz Rydzyk nie bierze przykładu z duchownych, którzy starają się żyć skromnie i pomagać innym. Ksiądz z Torunia zarządza nie tylko telewizją i rozgłośnią radiową. Prócz nich oraz szkoły ma opiekę także nad termami. To naprawdę ogromny majątek.

Źródło: Super Express

Share

Dodaj komentarz