Donald Tusk: wielki powrót lidera. Jest zapowiedź imponującego projektu

Donald Tusk w 2014 roku opuścił polską politykę na rzecz objęcia funkcji szefa Rady Europejskiej. Wiele osób twierdzi, że to z tego powodu PO straciła władzę. Możliwe, że w najbliższej przyszłości się to zmieni i będziemy świadkami wielkiego powrotu.

Donald Tusk szykuje się na powrót do polskiej polityki – tak twierdzą osoby z najbliższego otoczenia premiera. Możliwe, że już w najbliższych miesiącach były premier wróci do kraju, by odzyskać władzę z rąk Prawa i Sprawiedliwości. Jeśli tak się stanie, na polskiej scenie politycznej może dojść do prawdziwego trzęsienia ziemi. Wszystko z powodu imponującego projektu, jaki już w najbliższej przyszłości może zostać wcielony w życie.

Były prezes Rady Ministrów ma szansę odmienić losy polskiej polityki. Obecnie pełną władzę sprawuje PiS, a opozycja ma bardzo niewielkie szansę na jej odzyskanie, co pokazują sondaże. Jedynym ratunkiem jest powrót jednego z liderów Platformy Obywatelskiej.

Donald Tusk zdecyduje się na powrót?

Wydarzenia w Polsce od dłuższego czasu frustrują szefa Rady Europejskiej, który często opowiada się przeciwko partii rządzącej obecnie w naszym kraju. Swoje opinie przekazuje za pomocą mediów społecznościowych, nie stroniąc od bezpośrednich ataków skierowanych w stronę rządu.

Media jedyną szansę na obalenie partii, która ma obecnie większość w Sejmie, widzą właśnie w nim. Donald Tusk miałby wrócić do krajowej polityki już w najbliższym czasie, zdając sobie sprawę z niskich szans opozycji na przełamanie obecnej sytuacji.

Jeden z informatorów „Rzeczypospolitej”, który należy do najbliższego otoczenia Tuska twierdzi, że niebawem powstać może nowy twór na polskiej scenie politycznej, który nie miałby nic wspólnego z Platformą Obywatelską. Partia ta nie cieszy się zbyt wielkim respektem wyborców, dlatego obserwatorzy wydarzeń w polskiej polityce uważają, że potrzebne jest odcięcie się i radykalna zmiana.

Nowa partia nazywać się ma „Ruch 4 czerwca”, co ma odnosić się do daty pierwszych częściowo wolnych wyborów do polskiego parlamentu. Skupiać ma w sobie polityków opozycji, którzy nie są obecnie związani z żadną partią, a na jej czele stanąć ma sam Tusk. Jego renoma może pozwolić na uzyskanie sporego poparcia w społeczeństwie i na odmianę obecnie panujących zasad.

Nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów na temat powstania nowej partii. Dobrze poinformowane źródła bliskie politykowi są jednak zdania, że jest to już niemal przesądzone, a Donald Tusk bardzo zaangażował się w planowanie swojego powrotu do polskiej polityki.

Możliwe więc, że już w najbliższym czasie czekają nas zmiany. Z pewnością jednak nie należy się ich spodziewać przed nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. To one mają wpłynąć na kolejne decyzje o losach nowego tworu.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz