Zmiana w pogodzie. Wyjątkowo ciepły weekend

Po zimnym początku tygodnia czeka nas spore ocieplenie. Każdego dnia temperatura będzie rosła. Niedziela będzie wyjątkowa. Na termometrach pojawi się nawet ponad 18 stopni.

Przez cały bieżący tydzień w naszym kraju dominować będzie zmienna pogoda. Wszystko za sprawą raz po raz przemieszczających się z zachodu na wschód Polski stref frontowych. Będzie więcej chmur, trochę przejaśnień wraz ze słonecznymi chwilami i od czasu od czasu występować będą przelotne opady deszczu, a w górach deszczu ze śniegiem i śniegu.

Dodatkowo podczas przemieszczania się frontów atmosferycznych (przez cały tydzień) okresami powieje porywisty wiatr 35 – 65 km/h.

Po nieco chłodniejszym wtorku, kolejne dni będą coraz cieplejsze, w piątek i w sobotę na zachodzie, południu i w centrum kraju termometry wskażą już od 10 – 15 kreski, a już w pogodną i słoneczną niedzielę w całym kraju mogą nawet przekroczyć 18 stopni – prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa.

Prognoza pogody na wtorek

Dzisiaj obszar naszego kraju znajdował się będzie pomiędzy niżem znad północno-zachodniej Rosji, a wyżem znad Alp.

Przez środkowy, wschodni i południowy pas Polski przemieszczać się będą strefy drugorzędnych, chłodnych frontów atmosferycznych.
Nad wschodnią, centralną i południową część kraju z północnego-zachodu napływać będą chłodne masy powietrza, a nad zachodnią Polskę z zachodu zacznie docierać nieco cieplejsze powietrze.

Po pogodnym i słonecznym poranku, w ciągu dnia prawie w całym kraju musimy się liczyć ze zmienną aurą – więcej chmur, trochę przejaśnień i słonecznych chwil oraz od czasu do czasu słabo i przelotnie popada deszcz i deszcz ze śniegiem, a na północnym – wschodzie (na Mazurach i Podlasiu) oraz na południu Polski (w górach i na przedgórzu) należy się spodziewać przelotnych opadów deszczu ze śniegiem i śniegu.

Przez cały dzień pogodnie i słonecznie będzie tylko na zachodzie Polski (od Zachodniopomorskiego przez Lubuskie po Dolny Śląsk), a pod koniec dnia wypogodzi się także w centralnej i południowej części kraju (na Kujawach, w Wielkopolsce, Łódzkim, na Opolszczyźnie i Śląsku).

Jeszcze powieje silny wiatr

W centralnej, wschodniej i południowej Polsce jeszcze okresami powieje porywisty wiatr, w porywach do 30 – 40 km/h, który obniżał nam będzie temperaturę odczuwalną.

Będzie dość chłodno. W ciągu dnia termometry wskażą od (+2) – (+4) st. C na północnym – wschodzie i wschodzie Polski do (+6) – (+8) st. C na zachodzie i południowym – zachodzie kraju.

Chłodniej będzie na Podhalu, tutaj od (-2) do (+1) st. C.

1

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Share

Dodaj komentarz