Wałęsa chce zakazać używania nazwy „Solidarność”. „Do momentu pozbycia się szkodników takich jak Duda”

Lech Wałęsa zaskoczył Polaków treścią swojego ostatniego wpisu w mediach społecznościowych. Legendarny działacz „Solidarności” wystosował apel do współczesnych działaczy związku. Te słowa zaskoczą wiele osób.

Lech Wałęsa często wypowiada się w sprawach politycznych i społecznych. Obecna sytuacja Polski nie jest mu obojętna. Legendarny działacz „Solidarności” jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, gdzie regularnie zamieszcza komunikaty i apele do różnych środowisk. Ma on liczne grono obserwatorów, którzy doceniają jego wkład w budowanie demokratycznego państwa.

Ostatni wpis, jaki zamieściła Lech Wałęsa na swoim oficjalnym profilu na Facebooku wywołał niemałe poruszenie wśród internautów. Były prezydent RP wystosował apel do budowniczych „Solidarności” z lat 80. Sprawy związku od zawsze leżą mu na sercu, dlatego jego wypowiedzi często dość cieżki wydźwięk. Tym razem jego propozycja brzmiała jednak bardzo radykalnie.

Lech Wałęsa chce zakazać stosowania nazwy „Solidarność”: „Nie można pozwalać na niszczenie naszej spuścizny”

Adresatami ostatniego apelu byli budowniczy, czyli pierwsi działacze „Solidarności”. Lech Wałęsa skierował do nich następujące słowa:

– Zwracam się o zorganizowanie zebrania podpisów w celu wymuszenia zawieszenia używanie nazwy Solidarności przez obecne kierownictwo tego związku do momentu pozbycia się takich szkodników jak między innymi Guzikiewicz, Duda, Śniadek – napisał polityk na swoim profilu na Facebooku.

Widać wyraźnie, że jest bardzo oburzony aktualną sytuacją w założonym przez siebie związku:

– Nie można już dalej pozwalać na takie niszczenie naszej spuścizny – podkreślił legendarny działacz.

Internauci komentują: „Obecna Solidarność nie ma nic wspólnego z tym słowem”

Na reakcję internautów Lech Wałęsa nie musiał długo czekać. Większość z nich zdecydowanie poparła jego propozycję:

– Obecna Solidarność nie ma nic wspólnego z tym słowem – przyznał jeden z internautów.

– Obecna Solidarność to jakaś karykatura tamtej. Brawo Panie Prezydencie – dodała inna osoba.

– Najwyższy czas! Jednak to Pan powinien jako pierwszy na takiej liście się wpisać! Bo to jest nawet konieczność, aby obecna „Solidarność” nie kompromitowała tamtej lekceważąc ludzi i ich protesty w słusznej sprawie – zauważył jeden z komentatorów.

Lech Wałęsa zaproponował spotkanie „dwóch Solidarności”, które miałoby się odbyć w dniu 4 czerwca 2019. Były prezydent zapowiedział, że chętnie to wydarzenie poprowadzi.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz