Wierni myśleli, że to jakiś żart. Ksiądz wjechał do kościoła na osiołku

Ksiądz z parafii świętego Jana Chrzciciela postanowił w drobiazgowy sposób nawiązać w Niedzielę Palmową do słynnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Kapłan z kościoła w Nowym Gierałtowie osobiście… wjechał na osiołku, aż pod sam ołtarz. Część wiernych i spore grono internautów jest oburzone takim „przedstawieniem”.

Ksiądz na osiołku wzorem Jezusa Chrystusa? W jednym z kościołów w powiecie kłodzkim, województwie dolnośląskim postanowiono zaadaptować ten fragment Pisma Świętego na obchody Niedzieli Palmowej.

Ksiądz na osiołku wjeżdża do świątyni. Internauci oburzeni

Duchowny, który wjeżdża i zeskakuje z osiołka, przechodzi następnie do prowadzenia mszy świętej. Nagranie z duchownym na zwierzęciu umieścił w sieci były burmistrz Stronia Śląskiego Zbigniew Łopusiewicz. Nagranie krąży już po Facebooku, a z racji swojej oryginalności wywołuje spore zainteresowanie internautów.

Ci w swej większości pozwalają sobie na ostrą krytykę księdza. Część z wiernych natomiast myślała w trakcie mszy, że to zwykły żart. Tymczasem było to z góry zaplanowane.

„Ludzka głupota, tylko zwierzaczka żal”

– Jak z niego taki Jezus, że wjeżdża na osiołku, to może da się również ukrzyżować? – pyta dociekliwie jeden z internautów.

Inni zwracają uwagę na wykorzystywanie biednego zwierzęcia, nieprzyzwyczajonego w końcu – tak jak masywniejszy koń – do dźwigania człowieka.

– Myślałam że już wszystko widziałam, ale to już ludzka głupota żal tylko zwierzaczka. Brak słów – komentuje kolejna z użytkowniczek Facebooka.

– Pokazówka ludzi nawiedzonych. Zero szacunku dla wiary i zwierzaka. Księża już nie mają w sobie żadnej pokory – czytamy dalej.

– Jestem w szoku. Czy to się działo naprawdę? – pyta kolejny internauta

W gąszczu krytyki nie docieramy do komentarza pochwalającego inicjatywę.

Motyw osiołka powiązany jest z wjazdem Chrystusa do Jerozolimy. Ponoć niejedna polska parafia praktykuje tą tradycję. Samo wykorzystanie zwierzęcia w parafii w Nowym Gierałtowie oburzyło część wiernych. Czy słusznie?

Nowy Gierałtów – Gmina Stronie Śląskie 14.04.2019 r.

Posted by Zbigniew Łopusiewicz Burmistrz Stronia Śląskiego w latach 1994-2018 on Sunday, April 14, 2019

Source: facebook.com

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz