Mateusz Morawiecki w Zduńskiej Woli. Zobaczył transparent z „konstytucją” i odpowiedział

Mateusz Morawiecki na wiecu w ramach kampanii wyborczej w Zduńskiej Woli spotkał się nie tylko zwolenników, ale także przeciwników. Zareagował.

W sobotę Mateusz Morawiecki razem z prezesem Jarosławem Kaczyńskim wziął udział w konwencji wojewódzkiej Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi. Następnie premier w ramach kampanii przed wyborami samorządowymi 2018 pojechał „PiS-busem” do Zduńskiej Woli na spotkanie z wyborcami. Wśród nich pojawili się jednak także przeciwnicy premiera.

Mateusz Morawiecki: Wybaczmy tym, którzy dali się nabrać na lep propagandy

Mateusz Morawiecki rekomendował kandydata PiS na prezydenta miasta, Damiana Kunerta, kiedy zauważył transparenty z hasłem „konstytucja” i flagi UE i usłyszał okrzyki i buczenie przeciwników. Postanowił więc się do nich zwrócić.

Widzę tam taki transparent z „konstytucją”. Nie wiem, czy nasi konkurenci polityczni wiedzą, że jest taki artykuł Konstytucji, art. 20. Mówi o tym, że w Polsce obowiązuje zasada społecznej gospodarki rynkowej, dialogu społecznego. Nie tylko gospodarka dla elit, gospodarka dla wybranych, dla grup interesu, nie kłanianie się obcym stolicom, tylko dla ludzi, dla takich miast jak Zduńska Wola

– powiedział premier. Damian Kunert krzyknął „brawo”, po czym zaczął klaskać. Do tego samego zachęcał zgromadzonych, co widać na nagraniu powyżej.

Morawiecki w Zduńskiej Woli: Bronimy Konstytucji

– Bronimy Konstytucji dla zwykłego człowieka – kontynuował Mateusz Morawiecki.
– Wybaczmy więc tym, którzy niestety dali się nabrać na lep propagandy, bo rzeczywiście większość mediów jest w rękach naszych przeciwników. Ale my robimy swoje, idziemy do przodu – dodał.

Mateusz Morawiecki wśród pomysłów dla Zduńskiej Woli wymienił m.in. gazyfikację, budowę nowych obiektów sportowych, a także program Mieszkanie Plus. Następnie premier udał się do Wielunia.

Źródło:wiadomosci.gazeta.pl

Share

Dodaj komentarz