Z ostatniej chwili: Jest oficjalny list do Tulii. Mają zrezygnować z Eurowizji

Tulia ma w tym roku reprezentować Polskę na konkursie Eurowizij, Nie każdy zgadza się jednak na taki scenariusz. Świadczy o tym list, jaki otrzymały członkinie zespołu. Jego treść brzmi wstrząsająco.

Tulia wygrała tegoroczne eliminacje do konkursu Eurowizji organizowanego w Izraelu. Konkurs ponownie wywołuje w naszym kraju wielkie kontrowersje, a same uczestniczki dostały tajemniczy list. Jego treść jest wyjątkowo interesująca i może zaciekawić wszystkich Polaków, którzy interesują się nadchodzącym wielkimi krokami konkursem. Najbliższe godziny będą bardzo ciekawe, jeżeli spełni się to, co jest zawarte w treści wiadomości.

Okazuje się, że tym razem nie chodzi o kolejny anonimowy list, który ma za zadanie jedynie wystraszyć odbiorcę i zmusić go do czegoś. Wiadomość jest napisana z pełną powagą. Trudno obecnie powiedzieć, jakie szanse mają autorzy pisma, jednak sprawa wygląda zaskakująco. Wszystko wyjaśni się w ciągu najbliższych godzin, bowiem Tulia wystąpi na Eurowizji już dziś wieczorem.

Tulia wystąpi dziś na Eurowizji?

Polski zespół wystąpi na scenie w Izraelu jeszcze dziś. Nasza reprezentacja wykona utwór „Pali się”, który został ponoć doskonale przyjęty przez jurorów. Wszystko zależy jednak od decyzji widzów, którzy będą głosować poprzez SMS. Ich głos w konkursie liczy się znacznie bardziej, niż słowa jurorów. Taki został przyjęty system i wiele wskazuje na to, że zostanie on utrzymany.

Nie każdemu podoba się jednak fakt, że polska drużyna zamelduje się w Izraelu. Niektórzy uważają, że po ostatnim konflikcie słownym z tym krajem są powody, by nie decydować się na przelot na miejsce, a wręcz ogłosić bojkot całego wydarzenia. Został nawet wysłany list, który brzmi bardzo poważnie.

Tulia może liczyć na sporo głosów

– Izrael używa kultury, pompując ogromne środki w międzynarodowe wydarzenia i koprodukcje, ściągając międzynarodowe gwiazdy i oferując im wielokrotność ich normalnych stawek jako propagandowej zasłony dymnej, mającej za zadanie tworzenie fałszywego obrazu otwartego, liberalnego, wolnego, demokratycznego, europejskiego społeczeństwa – czytamy w liście.

Pod listem podpisali się między innymi Marek Raczkowski, Renata Dancewicz i Małgorzata Juszczak, ale również mniej znane osoby, które zajmują się polską muyzyką. Każdy z nich domaga się jak jak najszybszego wycofania się z imprezy.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz