Znany ksiądz chce odebrać luksusowe rezydencje duchownym i przekazać na cele charytatywne. Cios dla Rydzyka i Paetza

Tadeusz Rydzyk może zacząć się bać! Znany ksiądz zaczyna ujawniać w jakich luksusach pławią się znani księża. Apeluje o sprzedaż majątków i przeniesienie księży do klasztorów. Może to być poważny problem dla Tadeusza Rydzyka i jego medialnego imperium.

Tadeusz Rydzyk będzie musiał się teraz oglądać za siebie. Ostatni film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” wywołał wielką burzę w mediach i społeczeństwie. Dokument, który zdobył w ciągu tygodnia ponad 20 milionów wyświetleń na serwisie youtube sprawił, że kler jest teraz pod ciągłym ostrzałem.

Reakcja hierarchów kościoła na film była niemal natychmiastowa. Zdania wśród duchowieństwa były podzielone. Kiedy jedni wypierali się i atakowali film, inni czołobitnie bili się w pierś. Jednym z tych, co przyjął słowa krytyki, był obecny prymas polski arcybiskup Wojciech Polak. Ksiądz zaproponował, aby utworzyć oficjalny fundusz solidarnościowi, żeby wspierać ofiary księży-pedofilów. Pieniądze nie miałyby trafiać bezpośrednio do ofiar, a pokrywać np. koszty psychologów. Ostro zareagował na to znany ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Tadeusz Rydzyk może stracić majątek?

Ksiądz ormiańskiego pochodzenia, Tadeusz Isakowicz-Zaleski znany jest jako działacz społeczny, historyk kościoła i wieloletni działacz opozycji w PRL. Znany jest z tego, że jako bloger i publicysta, często publicznie pisze o problemach polskiego kościoła. Isakowicz-Zaleski po transformacji ustrojowej chciał ujawnienia tajnych współpracowników SB wśród kleru.

Na swoim koncie na portalu Facebook wyraził swoją opinię na temat funduszu. Jak sam stwierdził – należy najpierw zabrać hierarchom kościoła ich luksusowe rezydencje i warte miliony złotych majątki. Wywłaszczeni księża mieliby zamieszkać w klasztorze.

– Fundusz? Najpierw likwidacja luksusowych rezydencji abp. Juliusza Paetza, który molestował kleryków, i b. prymasa Józefa Kowalczyka, który to tuszował. Niech obaj zamieszkają w domu emerytów, a zaoszczędzone kwoty dać na cele charytatywne – pisze ormiański ksiądz na facebooku.

Czy Tadeusz Rydzyk też może znaleźć się na celowniku księdza Isakowicza-Zaleskiego? Nie ulega wątpliwości, że jest on na szczycie listy dostojników kościelnych, którzy pławią się w wyjątkowych luksusach.

Hierarchowie kościelni z wielkimi majątkami

Ksiądz Isakowicz-Zaleski zwrócił także uwagę na innych księży mających niemałe majątki, które – według samego księdza są im kompletnie zbędne. Dostało się nawet kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi.

– To samo dotyczy ks. kard. St. Dziwisza, b. metropolity krakowskiego, który wraz z włoskim „kamerdynerem”, wyświeconym w dziwny sposób na diakona, zajmuje całą kamienicę w centrum Krakowa. To są ogromne koszty utrzymania, a jego poprzednik, ks. kard. Fr. Macharski na emeryturze mieszkał skromnie w klasztorze – zauważa na facebooku 62-letni ksiądz.

Podobna sytuacja jest z arcybiskupem Stanisławem Głodziem, który po swojej niepochlebnej wypowiedzi na temat filmu Sekielskich jest cały czas na świeczniku. Arcybiskup mieszka obecnie w wielkim pałacu.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz