Ojciec Dudy: kobiety mają za dużo wolności. Czy to tylko zły żart?

Andrzej Duda będzie wstydzić się za swojego tatę? Z jego ust padły słowa, które uderzają głównie w kobiety. Internauci już przewidują, że szykuje się wielka wojna ze środowiskiem polskich feministek.

Andrzej Duda będzie musiał porozmawiać ze swoim ojcem? Bardzo możliwe, ponieważ to, co powiedział publicznie, jest dość ekscentryczne. Według Jana Dudy kobiety mają za dużo swobody – to one powinny zajmować się domem i obowiązkami, bo są do tego stworzone.

Andrzej Duda będzie miał problemy przez ojca? Ten nie boi się mówić o swoim postrzeganiu roli męża i żony

– Według mnie kryzys męskości wynika z przesadnej emancypacji kobiet. Wyemancypowane kobiety wpadły we własną pułapkę. Nie zostawiają miejsca dla mężczyzn – te słowa padły w rozmowie z „Gazetą Krakowską”. Oznacza to, że Jan Duda obwinia wyzwolone kobiety za problemy, które istnieją we współczesnym świecie. Same sobie tworzą kłopoty.

Wykształcone, nierzadko z dobrą pracą, zadbane i z ambitnymi planami na przyszłość, wydają się być samowystarczalne i niepotrzebujące w swoim życiu mężczyzny. Często wybranek okazuje się być „gorszy” pod paroma względami od kobiety – to powoduje kryzys. Mężczyźni nie wiedzą, jak zaimponować i na jakich polach się realizować. Według Jana Dudy powinien być zachowany klasyczny podział obowiązków.

Małżeństwa powinny trwać aż do grobowej deski

– Tymczasem mężczyźni mają wrodzone skłonności do podejmowania trudnych wyzwań, wymagających dużego wysiłku, predyspozycje do zamierzeń o charakterze strategicznym. Natomiast operacyjnie są dużo słabsi od kobiet. Nie potrafią jednocześnie zajmować się dzieckiem, gotować zupę i jeszcze pamiętać o tym, że trzeba zapłacić rachunek za prąd. To domena kobiet – bez ogródek wyznał dziennikarzom „Gazety Krakowskiej” ojciec prezydenta.

Jan Duda twierdzi także, że małżeństwa powinny być tak dobrze opracowane prawnie, żeby nie opłacało się rozwodzić. Zanim dojdzie do rozwodu, powinna być zastosowana przymusowa separacja. Oprócz tego z jego słów można było wywnioskować też, że nieważne jaki ojciec jest – musi być. Nieważne, że bije, pije, stosuje przemoc, ale jest głową rodziny i pełna rodzina jest najważniejsza. Rozwody nie wchodzą w grę.

– Ojciec ma też prawo do zdenerwowania, bo to męskie nerwy, testosteron – ocenił porywczość polskich mężów Jan Duda.

Źródło: pikio.pl

Share