Kwaśniewski skomentował przegraną Szydło. Nie szczędził jej ostrych słów

Aleksander Kwaśniewski wypowiedział się na temat porażki Beaty Szydło w europarlamencie. Nie szczędził jej ostrych słów, skrytykował także postawę PiS.

Aleksander Kwaśniewski nie szczędził słów krytyki wobec PiS oraz Beaty Szydło. Na antenie TVN 24 w programie „Fakty po Faktach” komentował obecną sytuację opozycji przed zbliżającymi się wyborami. Odniósł się także do ostatniej porażki byłej wicepremier w Brukseli, która ubiegała się o stanowisko przewodniczącej w ważnej komisji.

Beata Szydło ubiegała się o ważne stanowisko w Parlamencie Europejskim

Była wicepremier RP aplikowała na stanowisko przewodniczącej Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych PE. Wcześniej do tej funkcji typowano Elżbietę Rafalską, minister pracy, rodziny i polityki społecznej, która była jedną z architektek programu „500 plus”, ale ostatecznie PiS postawił na Beatę Szydło.

Komisja zajmuje się operowaniem systemami zabezpieczeń społecznych, funduszami społecznymi oraz ostatnio gorącym tematem – sztuczną inteligencją na rynku pracy. Prawo i Sprawiedliwość prowadziło zażarte negocjacje, aby umieścić tam swoją posłankę, lecz ostatecznie nie przyniosło to efektu.

Beacie Szydło nie udało się zdobyć upragnionego stanowisko. 21 Europosłów zagłosowało na tak, 27 przeciw. Politycy PiS widzą w tym „polityczną zemstę”. Teraz głos w sprawie zabiera coraz więcej osób ze świata polityki, a wśród nich również Aleksander Kwaśniewski.

Aleksander Kwaśniewski krytycznie skomentował porażkę Szydło

Były prezydent RP nie ukrywał, że również widzi w tej sytuacji „odegranie się” za wcześniejszą politykę PiS. Do tej pory partia rządząca uchodziła raczej za antyunijną, a po ostatnich eurowyborach, politycy Prawa i Sprawiedliwości zaczęli się ubiegać o wysokie posady. Aleksander Kwaśniewski nie zostawił na nich suchej nitki.

– I takie przedwyborcze maskarady, czyli wyjmowanie flag europejskich z piwnic, żeby pokazać, jak jesteśmy znów europejscy, nie działa – stwierdził Kwaśniewski. – Że pamięć ludzi jest jednak nieco dłuższa niż tylko dotycząca kampanii wyborczej i to, co PiS robił, mówił o UE, w jaki sposób traktował symbole europejskie, chociażby flagę europejską, to się odłożyło w świadomości wielu europejskich polityków – powiedział prezydent RP.

Źródło: pikio.pl

Share