Wiemy kiedy wrócą wysokie temperatury. Nadchodzi wyż Xandra. Jaka pogoda czeka nas w weekend?

Jaka pogoda czeka nas w weekend? Kiedy wrócą wysokie temperatury? Według najnowszych prognoz, weekend będzie ciepły, ale mogą pojawić się deszcz i burze. Do Polski wkroczy wyż Xandra, który przyniesie słońce i wyższe temperatury – zapowiadają synoptycy w rozmowie z Wirtualną Polską. Pod koniec tygodnia możemy się spodziewać upałów.

Weekend będzie zdominowany przez niewielki ośrodek niżowy o nazwie Quinctilus, którego centrum dziś znajdzie się nad północnymi Niemcami, a jutro przemieści się przez południową Polskę. W sobotę niemal w całym kraju, a w niedzielę głównie na południu czeka nas zmienna pogoda. Zza chmur będą wyglądać promienie słońca. Może padać przelotny deszcz i mogą pojawić się burze.

Jak wynika z prognozy Onetu, w sobotę będzie dość ciepło, do 23 stopni Celsjusza na zachodzie kraju. Chłodniej na południu – w woj. podkarpackim i małopolskim temperatury nie przekroczą 20 stopni. W niedzielę w całym kraju dużo cieplej, powyżej 20 stopni, najcieplej na Dolnym Śląsku, 23 stopnie.

Wyż i upały znad Hiszpanii

Obok niżu w Polsce pojawi się też wyż znad Wysp Brytyjskich o nazwie Xandra. To on zapewni nam promienie słońca, w sobotę głównie na północy woj. zachodniopomorskiego i w woj. pomorskim, a w niedzielę m.in. w woj. warmińsko-mazurskim. woj. łódzkim i na Mazowszu.

Od poniedziałku do środy w kraju będzie ciepło, temperatury będą sięgały od 22 do 25 stopni. Od czwartku natomiast do Polski przypłynie gorące powietrze znad Hiszpanii, podnosząc temperatury powyżej 25 stopni, miejscami termometry wskażą nawet 30 stopni.

Źródła: wiadomosci.onet.pl

Share