Wiemy, ile ojciec Rydzyk dostał od ministerstw! Kwota przyprawia o zawrót głowy

Tadeusz Rydzyk jest osobą duchowną, która słynie z finansowych lawirowań oraz podejrzanych funduszy. Prawie każda afera z zakonnikiem, a było ich całkiem sporo, ma w tle pieniądze. Teraz ujawniamy kwotę, jaką najsłynniejszy toruński zakonnik otrzymał od ministerstw w przeciąg zaledwie jednego roku. Suma zwala z nóg.

Tadeusz Rydzyk otrzymał w ostatnim czasie duże pieniądze, które miały być przeznaczone dla ofiar przestępstw seksualnych. Chodziło o kwotę bliską 800 tysięcy złotych, jednak jak się okazuje, takich pieniędzy na koncie Rydzyka pojawiało się dużo więcej i dużo częściej.

Tadeusz Rydzyk milionerem

Poseł Mariusza Witczaka, który przynależy do Platformy Obywatelskiej, postanowił zainteresować się funduszami jakie otrzymuje zakonnik z Torunia. Według jego informacji, sumy te liczone są w milionach:

– Ponad 6 milionów złotych w ciągu roku przelały ministerstwa na konta instytucji związanych z założycielem Radia Maryja ojcem Tadeuszem Rydzykiem – poinformował polityk.

Suma ta tyczy się okresu od maja 2017 roku do maja 2018 roku. Poseł chciał dowiedzieć się o kwoty, które wpłynęły na konta instytucji którymi zarządza ojciec Rydzyk, a tych jest całkiem sporo. Należą do nich między innymi: Telewizja Trwam, Radio Maryja, Fundacja Lux Veritatis oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Na pytanie posła odpowiedź przesłało już każde ministerstwo. Okazuje się, że toruński zakonnik najbardziej wzbogacił się dzięki Zbigniewie Ziobrze i kierowanym przez niego Ministerstwie Sprawiedliwości.

Na co poszły pieniądze, czyli zaskakujące dane

Na co Tadeusz Rydzyk przeznaczył 6 milionów złotych? Tutaj rozpiętość jest bardzo duża. Pieniądze poszły między innymi na koncert, reklamę, gastronomię i szkolenia.

Ministerstwo Sprawiedliwości ze Zbigniewem Ziobrą na czele zatrudniło dla uczelni toruńskiego zakonnika specjalnych pracowników. Ich zadaniem było szkolenie medialnie sędziów i prokuratorów.

Fundacja Lux Veritatis otrzymała pieniądze z Resortu Sprawiedliwości, które są „państwowym funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości” Na co fundacja przeznaczyła środki? Między innymi na koncert w Filharmonii Bałtyckiej.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz