Pola Raksa ma prawie 80 lat. Kiedy zobaczycie jak wygląda, zemdlejecie

Pola Raksa jest legendą polskiego kina. Zadebiutowała w filmie „Szatan z siódmej klasy”, by potem zdobyć serca wszystkich Polaków rolą uroczej Marusi w hitowym serialu „Czterej pancerni i pies”. Obecnie artystka ma już blisko 80 lat, jednak jej wygląd wskazuje na coś zupełnie innego.

Pola Raksa jest polską aktorką teatralną i filmową, która urodziła się w Lidzie na obecnej Białorusi, lecz tuż po II wojnie światowej jej domem stał się Wrocław.

Jej kariera zaczęła się bardzo niepozornie – od zdjęcia na okładce tygodnika „Dookoła Świata”. Właśnie tam zauważyła ją Maria Kaniewska, która akurat szukała ludzi do swojego filmu „Szatan z siódmej klasy”. Tak właśnie gwiazda zaczynała, a teraz ma 77 lat, a to, jak wygląda jest niesamowite.

Jak wyglądała kariera Poli Raks?

Wszystko zaczęło się od zdjęcia dla tygodnika młodzieżowego „Dookoła Świata”. – To wszystko stało się bardzo nagle i bardzo przypadkowo (…) Wracając z uniwersytetu wstąpiłam z koleżanką do baru mlecznego, do którego nigdy wcześniej nie chodziłam.

Posilał się tam akurat fotoreporter „Dookoła świata”, Barącz, który przyjechał do naszego miasta, by zrobić zdjęcia jakiejś dziewczyny w związku z konkursem „Gwiazda tygodnia”. No i stało się. Sfotografował mnie – wspominała artystka.

Tylko tyle wystarczyło, by została zauważona i dostała swoją pierwszą rolę w filmie „Szatan z siódmej klasy”. Największą sławę i popularność zdobyła dzięki roli uroczej Marusi w kultowym serialu „Czterej pancerni i pies”.

Był to absolutny przełom w jej karierze – po wejściu tego serialu na ekrany o Polę zaczęły walczyć zarówno polscy reżyserzy, jak i ci zza wschodniej granicy.

– Żałuję jednego, iż grałam tak dużo wówczas, kiedy jeszcze niewiele umiałam, kiedy moje doświadczenie życiowe było małe – wyznawała potem gwiazda. Po produkcji serialu zakochani byli w niej zarówno widzowie, jak i reżyserzy i producenci. Wszyscy wróżyli jej ogromną, światową karierę oraz nazywali najpiękniejszą kobietą polskiego kina.

Okazało się jednak, że kobieta miała całkiem inne plany – zrezygnowała z kariery aktorskiej, a przed kamerę wróciła jedynie dwukrotnie – w produkcji „Uprowadzenie Agaty” oraz w spektaklu „Listy naszych czytelników”. Potem słuch po niej zaginął. Zająć się miała projektowaniem ubrać, a przez moment prowadziła swoją rubrykę modową w „Rzeczpospolitej„.

Jak teraz wygląda Pola Raksa?

Niedawno pojawiło się w internecie aktualne zdjęcie Poli Raksy – artystka, mimo że ma już 77 lat, wciąż wygląda oszałamiająco. Fotografia wywołała żywą reakcję zachwyconych fanów, którzy żarliwie chwalili wygląd wciąż atrakcyjnej, „najpiękniejszej polskiej aktorki”.

1

2

3

4

5

6

Share

Dodaj komentarz