Test. Czy potrafisz rozpoznać, która kobieta jest matką dziecka?

1

To bardzo prosta zagadka, ale nie dajcie się zwieść pierwszemu wrażeniu. Zwróćcie uwagę na szczegóły, które w tym przypadku są bardzo ważne. Obie kobiety są młode i mogłyby być matką dziecka. Patrzą na siebie, ale różnią ich pewne szczegóły.

Która kobieta jest matką dziecka

Tak naprawdę jest to test osobowości skonstruowany przez psychologów. Po tym jak odpowiemy można nas zakwalifikowywać i zamknąć w pewne ramy, które określają kim jesteśmy i jak myślimy.

Kobieta po lewej stronie

Większość osób poddawanych testowi wybiera kobietę po lewej stronie, nie jest to jednak odpowiedź poprawna. Kobieta ma związane włosy i wygląda przez to na starszą i bardziej dojrzałą. Pasowałaby więc bardziej do naszego wyobrażenia matki. Wybierając tę kobietę zdradzasz, że jesteś osobą kreatywną i zwracasz uwagę na szczegóły choćby fryzurę kobiety. Zawsze chcesz aby wszystko było po Twojemu.

Lubisz słuchać muzyki lub masz zdolności rysownicze. Gdy nad czymś pracujesz czujesz się szczęśliwsza. Musisz zawsze być w działaniu, nie lubisz stagnacji. Jesteś też osobą bardzo towarzyską, a Twój twórczy umysł sprawia, że inni Cię lubią.

Jesteś też osobą, do której ludzie zwracają się o radę. Ty zresztą lubisz im udzielać odpowiedzi i pomagać. Dzięki temu masz szerokie grono przyjaciół. Potrafisz być empatyczna i słuchać o problemach innych.

Kobieta po prawej stronie

To właśnie ta odpowiedź jest prawidłowa. Jesteś ciekawa dlaczego? Badania pokazują, że dzieci podczas zabawy czy wykonywania jakiś czynności zwracają się przodem w kierunku matki.

Ten wybór również świadczy o tym, że zwracasz uwagę na szczegóły, ale potrafisz poddawać je głębszej analizie. Lewa półkula mózgu jest u Ciebie bardziej rozwinięta niż u innych. Odpowiada ona za rozumowanie i logiczne myślenie.

Jesteś osobą, która nie pozwala emocjom zapanować nad jej życiem. Decyzje podejmujesz na chłodno, analizujesz za oraz przeciw. Rzadko otwierasz się przed ludźmi. Masz raczej naturę introwertyka, czerpiesz energię z wewnątrz siebie. Cenisz sobie swoją prywatność i masz bogate życie prywatne. Rzadziej jednak spędzasz czas na rozrywkach grupowych.

Źródło: dompelenpomyslow.pl

Share

Dodaj komentarz