Twoje storczyki pokochają czosnek i będą jeszcze piękniejsze. Zobacz ten genialny trik

Kochasz kwiaty? Ja również. Wnętrza z nimi zawsze wyglądają przytulniej. Mam w domu kilka storczyków i trochę czasu mi zajęło zanim nauczyłam się nimi zajmować. Wcześniej długo ze mną nie zabawiały. Zdziwiłam się gdy pierwszy raz przeczytałam o tym sposobie. Okazuje się jednak, że czosnek bardzo dobrze może wpłynąć na te kwiaty.

Wyciąg z czosnku może bardzo dobrze odżywiać storczyka. Dzięki temu otrzymuje to czego potrzebuje do poprawnego rozwoju. Wypróbuj tę kurację w domu.

1

Potrzebne rzeczy

  • 1 litr wody
  • 3 ząbki czosnku

Przygotowanie

1. Wodę wlej do garnka i zagotuj. Odstaw do ostygnięcia.
2. Dodaj do niej przeciśnięte przez prasę ząbki czosnku.
3. Garnek zakryj szczelnie folią spożywczą i odstaw na 24 godziny w ciemne miejsce.
4. Namocz storczyka przez 20 minut w wywarze (nie podlewamy go nim).
5. Po tym czasie wyjmij go i włóż ponownie do osłonki.
6. Stosuj kurację raz w miesiącu. Wywar po tym należy wylać, nie nadaje się na drugi raz.

Najlepszy sztuczny storczyk

Pomyślałam, że to dobra okazja by powiedzieć Wam o storczykach, ale tym razem sztucznych. Gdy storczyki jeszcze nie lubiły mnie tak bardzo jak ja je, kupiłam dwa sztuczne. Teraz stoją w mojej łazience, ale sprawdzają się tam idealnie bo nie muszę się nimi przejmować.

2

Co ciekawe, zawsze gdy ktoś nowy do mnie przyszedł zawsze zwracał uwagę na piękne storczyki. Ja mówiłam, że są sztuczne i nikt nie dowierzał. Nawet z bliska i w dotyku wyglądają jak bardzo dobra imitacja. To storczyki z IKEA. Nie robię tutaj reklamy, nikt mi za to niestety nie płaci, ale naprawdę wyglądają bardzo dobrze i są świetnie zrobioną imitacją.

Źródło: dompelenpomyslow.pl

Share

Dodaj komentarz