Kilka przydatnych trików, które wykorzystasz w swoim ogrodzie

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią prace w ogrodzie. Na pewno macie już swoje pomysły i wizje, które chcecie zrealizować. My mamy dla Was za to kilka ciekawych pomysłów, które możecie wykorzystać. Warto je zapamiętać bo dzięki temu Wasz ogród może stać się jeszcze piękniejszy i praktyczniejszy.

1. Ogród, który możesz w trakcie zmieniać

1

Posadziłaś rośliny w ogrodzie i gdy już zakwitły doszłaś do wniosku, że jednak lepiej by wyglądały zamienione miejscami? Jest na to sposób i wcale nie musisz ich przesadzać. Wystarczy, że posadzisz rośliny w doniczkach, ale nie jednej tylko dwóch!

Musisz pamiętać tylko o tym by wszystkie rośliny, które chcesz później móc przestawiać były w takich samych doniczkach. Potrzebujesz jednej doniczki o większej średnicy, którą na stałe zakopiesz w ziemi i drugiej, którą w nią można włożyć. To właśnie w tej drugiej posadzona będzie roślina. Niech będą one też dość spore aby rośliny nie miały problemu z korzeniami. Teraz gdy już zakwitną możesz je wyjmować i przestawiać do woli, aż uda Ci się otrzymać Twoją idealną kompozycję.

2. Szybsze dojrzewanie sadzonek

2

Wykorzystaj plastikową butelkę by stworzyć sadzonkom idealny mikroklimat. Wystarczy odciąć jej dno i przykryć nią roślinę. Gdy już wykiełkują i ukorzenią się możesz je przesadzić w pożądane miejsce. Dzięki temu trikowi będziesz jednak czekać krócej zanim to nastąpi.

3. Lepsze nawodnienie roślin doniczkowych

3

Chcesz by rośliny doniczkowe były lepiej nawodnione i nie groziło im przesuszenie nawet gdy o nich zapomnisz? To bardzo prosty trik, który możesz wykorzystać. Wystarczy, że na dnie doniczki zanim wsypiesz do niej ziemi, położysz kilka gąbek kuchennych. Ilość dostosuj do wielkości doniczki. Dzięki temu będą one zatrzymywały wilgoć i oddawały glebie gdy ta będzie jej potrzebować.

4. Sól Epsom jako nawóz

4

Pisaliśmy już kiedyś o siedmiu powodach, dla których warto mieć w domu sól Epsom. Nie wspomnieliśmy tam jednak o jej zastosowaniu w ogrodzie. Zawiera ona magnez, tak samo jak nawozy do kwiatów, które kupujemy w centrach ogrodniczych. To wspomaga kiełkowanie nasion i dodaje im składników odżywczych takich jaka azot czy fosfor. Dlatego gdy będziesz podlewać nasiona i kwiaty to na każde 5 litrów wody dodaj 2 łyżki soli Epsom. Możesz ją rozcieńczyć również w butelce z atomizerem i spryskiwać liście roślin aby rosły szybciej.

Źródło: dompelenpomyslow.pl

Share

Dodaj komentarz