Sąsiadka otwiera drzwi i widzi 5 latka z niemowlęciem w ramionach. Kiedy wyjawił powód wizyty krem zmroziła się w jej żyłach

Sal Cicalese z San Tan Valley w Stanach Zjednoczonych nie jest zwyczajnym 5-latkiem. W swoim rodzinnym mieście jest bohaterem odznaczonym honorowym medalem strażaka. Ale wróćmy do początku historii…

Jessica Penoyer była w domu kiedy usłyszała pukanie do drzwi. kiedy jest otworzyła zobaczyła Sala – syna sąsiadów, z dwu-miesięczną siostrą w ramionach. Jessica zapytała chłopca co się stało, a jego odpowiedź sprawiła, że krew zmroziła się w jej żyłach.

1

– Nasza mama umarła pod prysznicem, pomożesz nam? – powiedział chłopiec. Przerażona Jessica od razu zadzwoniła po karetkę. Na szczęście okazało się, że kobieta nie zmarła, a jedynie straciła przytomność pod prysznicem. Szybka reakcja chłopca i prośba o pomoc do znajomej sąsiadki zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich.

2

Ratownicy medyczni od razu zajęli się matką. Chociaż gdyby nie Sal, ta historia mogłaby zakończyć się tragicznie. W trakcie upadku ciało kobiety zatkało odpływ, a wanna napełniała się wodą. Matka mogła utopić się. Bohaterstwo chłopca nie pozostało ignorowane. Lokalne władze uhonorowały go bowiem medalem strażaka.

3

Zachowanie chłopca jest nie tylko godne podziwu, ale też zwraca uwagę na to, jak ważne jest wczesne edukowanie dzieci na wypadek podobnej sytuacji.

Źródło: podaj.to

Share

Dodaj komentarz