Kobieta urodziła 69 dzieci w przeciągu 76 lat. Jej historia wzbudza kontrowersje

Dzieci są kwiatami życia, ale większość z nas zadowoliłaby się raczej małym bukietem złożonym z dwóch czy trzech. W XVIII wieku pewna kobieta urodziła 69 dzieci. Niektóre źródła podają, że nazywała się ona Valentina Vassilyeva. Kobieta jest zapisana w Księdze Rekordów Guinnessa jako rekordzistka pod względem urodzonych dzieci.

Valentina Vassilyeva była pierwszą żoną Fedora Vassilyeva. Żyli razem od 1707 do 1782 roku. Uważa się, że Valentina zmarła w wieku 76 lat, zostawiając po sobie 69 dzieci, z których tylko dwójka zmarła młodo.

Według Księgi Rekordów Guinnessa, kobieta przeszła przez 27 porodów: 16 z nich skończyło się bliźniakami, 7 trojaczkami, a 4 czworaczkami.

1

Rzecz jasna, kobieta nie rodziła przez cały okres swojego życia. Kalkulując jej „płodne” lata, ustalono, że okres ten przypada mniej więcej na 1725-1765. Daje to nam 40 lat na 27 porodów. Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe, ale wykonajmy kilka obliczeń.

Jak pewnie wiecie, przeciętna ciąża trwa 40 tygodni. Jednak im większa ilość płodów, tym bardziej zwiększa się ryzyko przedwczesnego porodu. Według kalkulacji BBC, Valentina mogła rodzić bliźniaki po 37 tygodniach, trojaczki po 32, a czworaczki po 30.

Podsumowując, otrzymujemy 936 tygodni. Rok składa się z 52 tygodni, więc po podzieleniu otrzymanych wyników, wychodzi nam 18 lat. Tak więc, Valentina musiała spędzić całe 18 lat swojego życia będąc w ciąży. Brzmi jak wyzwanie, prawda?

2

Choć niektórzy eksperci poddają w wątpliwość wiarygodność tej historii, jest ona poparta faktami.

Istnieje lista wysłana przez lokalny kościół do Moskwy 27 Lutego 1782 roku, z której jasno wynika, że w Fedor miał w tamtym momencie 82 dzieci z dwóch małżeństw. Jego druga żona urodziła 18 dzieci: 12 bliźniaków i 6 trojaczków. Dane z listy opublikowane zostały w 1834 roku.

W 1783 roku, The Gentleman’s Magazine opublikował artykuł zawierający listę dotyczącą przypadku Vassilyeva. Autor listy zaznaczył, że niespotykana płodność może być zasługą zarówno mężczyzny jak i kobiety, ale w tym wypadku dowody wskazują na Fedora, jako że historia powtórzyła się z jego drugą żoną.

3

Artykuł w The Lancet twierdzi, że Francuska Akademia Nauk badała sprawę i zwróciła się do akademii w Petersburgu, skąd uzyskała informację, że rodzina Vassilyevów żyła w Moskwie i była wspierana przez rząd.

Ta fotografia często uważana jest za zdjęcie rodziny Vassilyev, ale jest to błąd. Widzimy tu rodzinę Josepha F. Smitha, jednego z prezydentów Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Był on sześciokrotnie żonaty i spłodził 45 biologicznych dzieci, adoptując dodatkową piątkę.

Źródło: chwilesloneczne.blogspot.com

Share

Dodaj komentarz