Gdy nikt nie patrzy, kot zakrada się do chorego dziecka. To, co potem się dzieje, zrobi wrażenie na każdym

Już wiele razy pisaliśmy o wyjątkowej więzi, jaka łączy ludzi i zwierzęta. Co ciekawe, te ostatnie mają zdolność wyczuwania naszych emocji, a także chorób… Gdy kot o imieniu Siggy zobaczył swoich właścicieli wracających do domu z nowym członkiem rodziny, od razu wyczuł, że maleńki chłopczyk ma poważne problemy zdrowotne.

Isaac urodził się 13 dni po terminie z poważną wadą serca. Jego mama Kirsty dobrze zapamiętała moment, gdy jej kot poznał dziecko: „Przyjechaliśmy do domu i tej samej nocy Siggy spał obok niego. Potarł łebkiem jego główkę, dotknął noskiem miejsce, w którym biło jego serce i nie chciał od niego odejść”.

1

Lekarze mieli złe wieści… Niewydolność serca chłopczyka była poważniejsza niż na początku zakładano. Potrzebował natychmiastowej operacji na otwartym sercu, co wiązało się z bardzo wysokim ryzykiem.

2

Mając zaledwie dwanaście tygodni, Isaac przeszedł pierwszą w swoim życiu operację. Gdy chłopiec wrócił do domu ze szpitala, kot już na dobre nie chciał od niego odejść!

3

Rodzice chłopca mówią z uśmiechem, że Isaac ma dodatkowego anioła stróża. Siggy nie odchodzi od jego łóżeczka, pilnuje, czy wszystko jest w porządku, gdy dziecko śpi, słowem – opiekuje się nim najlepiej, jak potrafi!

4

Teraz stan chłopca znacznie się poprawił. Jego rodzice i lekarze mają nadzieję, że nie będzie trzeba więcej go operować.

5

A mówią, że koty nie są zdolne do miłości…

6

Źródło: podaj.to

Share

Dodaj komentarz