Tusk spotkał się z Bono. Pokazał mu „Konstytucję” i wręczył niezwykły prezent

Donald Tusk spotkał się z liderem legendarnej grupy U2. Irlandzki muzyk odwiedził Parlament Europejski i siedzibę Rady Europejskiej. Sieć obiegły już zdjęcia ze spotkania, a także krótkie filmy. Tusk pokazał Bono plakat z napisem „Konstytucja” i wręczył mu książkę Normana Daviesa „Boże Igrzysko. Historia Polski”.

Donald Tusk napisał już na Twitterze o spotkaniu z Bono. Określił je jako dyskusję o tym, jak pomóc ludziom, nie tylko w Europie. Na zdjęciu widać Tuska i Bono trzymających się za ręce.

Agencja Informacyjna Polska Press relacjonuje, że szef Rady Europejskiej pokazał Bono plakat z napisem „Konstytucja” i wręczył mu książkę Normana Daviesa „Boże igrzysko. Historia Polski”.

Jak widać na udostępnionym krótkim nagraniu na Twitterze, szef Rady Europejskiej i lider U2 rozmawiali w otoczeniu flag państw Wspólnoty. Następnie przechadzali się po siedzibie europarlamentu. Mówił głównie szef Rady Europejskiej, a irlandzki muzyk słuchał z zaciekawieniem.

– Jestem fanem Europy, moim zadaniem jako artysty jest nadanie nowego blasku pojęciu „bycia Europejczykiem” – mówił wcześniej Bono w Brukseli. Muzyk U2 zadeklarował swoje pełne wsparcie dla Unii Europejskiej i skrytykował eurosceptyczne nastroje.

Bono spotkał się też z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Antonio Tajanim i szefami grup politycznych w europarlamencie.

Źródło: natemat.pl

Share

Dodaj komentarz