Zmieszaj te 2 składniki i pożegnaj się z zapaleniem zatok, flegmą, grypą i katarem

Zapalenie zatok może być spowodowane infekcją wirusową, grzybiczną lub bakteryjną. Może też być zwiazane z alergią. Do jego objów należą gęsty śluz z nosa, ból twarzy w okolicach nosa i zatok, kaszel, zmęczenie i bóle głowy.

Lekarze najczęściej na zapalenie zatok przepisują antybiotyki, które mogą mieć niepożądane skutki uboczne. Z tego powodu wiele osób cierpiących na tę przypadłość stara się korzystać z naturalnych metod leczenia. Na szczęście istnieje środek, który złagodzi objawy i pomoże pozbyć się tego problemu.

Składniki:

500 ml octu jabłkowego
3–4 duże kawałki imbiru

Przygotowanie:

Obierz imbir, a następnie zetrzyj go na plasterki.

1

Umieść plasterki imbiru w małych słoiczkach i zalej octem jabłkowym.

2

Przechowuj w zakręconych słoiczkach w lodówce.

3

Stosowanie:

Pierwszym sposobem używania tej mikstury jest jej wdychanie przez kilka minut. Następnie należy w mieszance namoczyć chusteczkę i umieścić ją na noc na szyi. Procedurę powtarzaj przez 5 dni, a zapalenie zatok powinno stopniowo ustępować. Lekarstwo będzie również łagodzić ból.

Można także zagotować 50 g korzenia imbiru w garnku, a następnie usunąć z ognia i stosować inhalację z ręcznikiem na głowie. Jest to skuteczny środek, który zmniejszy zatory w zatokach i złagodzi objawy zapalenia zatok.

Niezależnie od wybranej metody imbir będzie skutecznym rozwiązaniem w leczeniu objawów zapalenia zatok, działając lepiej niż środki przeciwbólowe i antybiotyki.

Należy pamiętać, że ta metoda nie jest przeznaczona dla kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz dzieci poniżej 15 roku życia. Nie należy również jej stosować w przypadku uczulenia na któryś ze składników.

Źródło: healthysolutionteam.net

Share

Dodaj komentarz