Zamoczyła palce w płynie do płukania ust. Efekt zaskoczył nawet twórców tego produktu

Bardzo wielu z nas używa płynów do płukania jamy ustnej. Nie wiemy jednak zwykle, że ten produkt pierwotnie był przeznaczony do czegoś zupełnie innego…

Produkt ten pojawił się na rynku już w 1879 roku jako środek antyseptyczny. Później odkryto jeszcze więcej jego zastosowań, a co najciekawsze, według wielu osób, one naprawdę działają!

Jako płyn do higieny jamy ustnej wprowadzono go pod nazwą „Listerine” dopiero w 1970 roku. Wcześniej miał wiele innych zastosowań, które wciąż są aktualne.

1

Listerine jest skutecznym antyperspirantem. Gdy nie macie przy sobie dezodorantu, wystarczy nalać odrobinę płynu Listerine na wacik i przetrzeć nim pachy.

2

Leczy grzybicę paznokci. Po prostu zamocz w nim stopy na pół godziny. Powtarzaj codziennie do ustąpienia objawów. (Możesz dodać też odrobinę octu.)

3

Być może wyda się to rozrzutnością, ale Listerine świetnie nadaje się do dezynfekcji toalety. Bakterie nie mają szans!

4

Nie ma nic gorszego niż rozdrapać miejsce po ugryzieniu komara. Aby nie swędziało, wystarczy posmarować odrobiną „Listerine”.

5

A czy wiesz, że Listerine może pomóc także na… łupież?! Wmasuj trochę płynu w skórę głowy, owiń włosy ręcznikiem, odczekaj kilka minut i po prostu umyj włosy.

6

Możesz go użyć również zamiast żelu do twarzy! Jeśli masz problemy z cerą, rano i wieczorem przecieraj twarz wacikiem zwilżonym płynem Listerine.

7

Listerine pomoże też Twojemu psu! Jeśli Twój psiak złapał pchły, dodaj do jego szamponu trochę płynu do płukania ust – jego eukaliptusowo-miętowy zapach skutecznie odstraszy wszelkie insekty.

8

Dbałość o szczoteczki do zębów jest bardzo ważna. Aby usunąć z niej bakterie, zostaw ją na całą noc zanurzoną w płynie Listerine.

9

Jeśli zdarza się, szczególnie latem, że kosz na śmieci w Twoim domu zaczyna brzydko pachnieć, następnym razem możesz temu zapobiec. Po prostu zamocz papierowy ręcznik w płynie do płukania ust i włóż na dno kosza.

10

Chcesz wyczyścić monitor? Wykorzystaj do tego Listerine! Nie dość, że Twój monitor będzie wyglądać jak nowy, to jeszcze w pokoju będzie unosić się przyjemny zapach mięty i eukaliptusa.

11

Share

Dodaj komentarz