Właśnie dlatego należy codziennie żuć goździki. Za tę radę muszę podziękować mojemu lekarzowi

Po raz pierwszy usłyszałam o zdrowotnych właściwościach goździków w filmie dokumentalnym o starożytnej chińskiej medycynie. Chińczycy od stuleci używają przypraw w celach leczniczych.

Jednym z najbardziej znanych zastosowań goździków jest wkładanie ich pomiędzy bolące zęby. Posiadają właściwości przeciwbólowe i antybakteryjne, dzięki czemu skutecznie radzą sobie z infekcjami jamy ustnej. To jednak nie koniec! Poniżej przedstawimy 5 leczniczych zastosowań goździków:

1

Pozbywanie się pasożytów

Jeśli dokuczają Ci bóle brzucha i biegunki, powinieneś dwa razy dziennie żuć goździki. Pomogą w niestrawności, biegunce, a także zabezpieczą układ pokarmowy przed atakiem pasożytów.

2

Infekcje jamy ustnej

Jak wcześniej wspominaliśmy, goździki mogą być stosowane miejscowo oraz zewnętrznie, potrafią łagodzić ból zębów oraz dziąseł, a także mają działanie antyseptyczne. Dodatkowy bonus: żucie goździków błyskawicznie odświeża oddech, zwalczając nieprzyjemny zapach z ust!

3

Ból gardła

Jeżeli czujesz, iż łapie cię angina, a do lekarza idziesz dopiero za kilka godzin, weź goździki! Łącząc pokruszone goździki z miodem stworzysz mocną substancję przeciwbólową i odkażającą. Nasącz nią wacik i delikatnie posmaruj nią migdałki – oczywiście jeżeli nie masz odruchu wymiotnego.

4

Piękna i odmłodzona skóra na dłużej

Goździki zawierają substancje, które bardzo dobrze radzą sobie z niszczeniem wolnych rodników. Dzięki temu nasz organizm ulega wolniejszym procesom starzenia. Ponadto goździki zawierają wiele substancji antyutleniających, które znakomicie oczyszczają organizm z toksyn.

5

Remedium na raka

Badania przeprowadzone przez naukowców wykazały zaskakujące działanie goździków. Jak się okazało, przyprawa ta niweluje ryzyko wystąpienia nowotworu. Najskuteczniej radzi sobie z rakiem piersi. Co najciekawsze, nie działa tylko profilaktycznie, ale również zabija komórki nowotworowe, które pojawiły się już w organizmie!

6

Znaliście już te zastosowania goździków? Używacie ich często? Ja zawsze staram się mieć zapas tej przyprawy przy sobie. Nie zapomnijcie podzielić się tymi informacjami ze znajomymi!

Share

Dodaj komentarz