Czy wiedziałeś, że namoczone na noc migdały mogą dać Ci tyle korzyści zdrowotnych, że aż trudno wymienić je wszystkie?!
Wszystko to za sprawą wysokiej zawartości mnóstwa kluczowych witamin i minerałów, takich jak witamina E, cynk, wapń, magnez i kwasy omega 3.
Dlaczego dobrze jest namoczyć migdały przed spożyciem?
Suche migdały zawierają enzym działający jak inhibitor, który chroni migdał do czasu, aż nasiono dostanie się do wystarczająco wilgotnego środowiska, aby mogło kiełkować.
Jedzenie namoczonych migdałów sprawia, że organizm łatwiej je trawi, a więcej składników odżywczych jest łatwiejszych do przyswojenia. W rzeczywistości wiele orzechów jest łatwiej przyswajalnych, jeśli przed spożyciem będą nasączone w wodzie na noc.
Jakie są korzyści z codziennego spożywania namoczonych migdałów?
Jednonienasycone kwasy tłuszczowe, białka i potas obecne w migdałach służą Twojemu sercu. Witamina E zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby serca, a magnez zapobiega atakowi serca. Migdały mają również zdolność uśmierzania stanów zapalnych, które mogłyby uszkodzić arterie.
- Dodają energii
Najlepszym sposobem na podniesienie swojego poziomu energii jest codzienne jedzenie garści migdałów. Dzięki temu organizm produkuje więcej energii, a metabolizm przyspiesza – wszystko to za sprawą obecnych w migdałach manganu, miedzi i ryboflawiny.
- Obniżają poziom cholesterolu
Dzięki zawartości witaminy E i wapnia migdały są jednym z najlepszych produktów o właściwościach obniżających poziom cholesterolu.
- Dobrze wpływają na mózg
Migdały to prawdziwe skarbce wielu składników odżywczych, które sprzyjają rozwojowi mózgu. Zawierają na przykład ryboflawinę i L-karnitynę, które zwiększają aktywność mózgu i sprzyjają powstawaniu nowych połączeń neuronowych, dzięki czemu zmniejszają ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera.
- Dla zdrowych kości
Zawarta w migdałach duża ilość witamin, minerałów i fosforu bardzo sprzyja zdrowiu kości. Fosfor zapobiega takim stanom jak osteoporoza, a także wzmacnia kości i zęby.
- Regulują ciśnienie krwi
Znaczna dawka potasu w naturalny sposób reguluje ciśnienie krwi. Z kolei niska zawartość sodu pomaga zmniejszyć wahania ciśnienia krwi.
- Zapobiegają rakowi
Dzięki poprawie przechodzenia pokarmu przez okrężnicę i zapobieganiu gromadzeniu się złogów resztek pokarmowych, migdały zmniejszają ryzyko wystąpienia raka okrężnicy.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.