Adoptowana córka Martyny przyleciała do Polski. Mamy zdjęcia

Poznały się cztery lata temu, ale do tej pory widywały się tylko w Tanzanii. Teraz z okazji dziesięciolecia programu „Kobieta na krańcu świata” Martyna Wojciechowska (44 l.) zaprosiła do Polski swoją adoptowaną córkę Kabulę (20 l.). Mamy ekskluzywne zdjęcia z ich spotkania na lotnisku!

To pierwsza wizyta Kabuli Nkalango w Europie. Jak udało się nam dowiedzieć, dziewczyna zostanie w Polsce ponad tydzień. Będzie miała więc okazję by poznać córkę Martyny Marysię (10 l.). Podróżniczka chce jej też pokazać swoje ulubione miejsca w Polsce.

Przypomnijmy, że Martyna poznała Kabulę podczas kręcenia programu „Kobieta na krańcu świata”. Historia dziewczynki, która straciła rękę z powodu prześladowań osób chorych na albinizm, tak bardzo wstrząsnęła Martyną, że postanowiła się nią zaopiekować. Dzięki temu Kabula kontynuuje edukację i ma szansę zostać prawnikiem.

Kabula pochodzi z wioski Kahama, w północno-zachodniej Tanzanii. Ma czworo rodzeństwa, ale tylko ona w rodzinie cierpi na albinizm. Dziewczynka została zaatakowana we własnym domu. 3 mężczyzn wdarło się nocą do jej chaty. Maczetą odrąbali Kabuli rękę. Dziewczynka miała wtedy 12 lat.

Martyna Wojciechowska z córką Kabulą

1

Kabula spędzi w Polsce ponad tydzień

2

Martyna przywitała córkę na lotnisku

 

3

Podróżniczka była bardzo podekscytowana widokiem Kabuli

4

Martyna Wojciechowska nie mogła się doczekać aż pokaże Polskę Kabuli

5

Podróżniczka przygotowała dla niej kilka niespodzianek

6

Obie panie poznały się w 2014 roku

7

Martyna realizowała wówczas kolejny odcinek „Kobiety na krańcu świata”

8

Stawiła się na lotnisku, by odebrać adoptowaną córkę

9

Kabula pochodzi z wioski Kahama, w północno-zachodniej Tanzanii

10 

Źródło:.fakt.pl

Share

Dodaj komentarz