Wojciechowska opublikowała wspólne zdjęcie adoptowanych córek. Ale to opis przykuwa uwagę

O Martynie Wojciechowskiej w ostatnim czasie jest naprawdę głośno. Wszystko za sprawą tego, co dzieje się w jej życiu. Związek z Przemysławem Kossakowskim, prowadzenie programu „Kobieta na krańcu świata” czy zmiana imienia podróżniczki, o której ostatnio pisaliśmy, sprawiły, że Martyna wielokrotnie znajdowała się na pierwszych stronach gazet.

Wielkie serce

Przy tym wszystkim nie możemy zapomnieć o wielkim sercu Wojciechowskiej, która zaangażowała się w niesienie pomocy albinosom w Tanzanii. Przypomnijmy, że sytuacja życiowa jednej z tamtejszych albinosek, Kabuli, tak bardzo urzekła podróżniczkę, że ta postanowiła ją adoptować, zapewniając jej jednocześnie wsparcie finansowe, którego tak bardzo potrzebowała.

Otóż dziewczyna przez swój odmienny wygląd stała się niegdyś obiektem drwin, a nawet polowań. Kiedy miała zaledwie 12 lat została zaatakowana przez 3 mężczyzn, którzy siłą wdarli się nocą do jej domu i maczetą odrąbali dziewczynie rękę.

Dzisiaj, dzięki Martynie, jej życie zmieniło się na lepsze

Marząca o karierze prawniczki albinoska do tego stopnia zaprzyjaźniła się z podróżniczką, że obie regularnie się odwiedzają.

View this post on Instagram

Chcesz pomóc? RAZEM możemy WYBUDOWAĆ DOM DLA DZIECI CHORYCH NA ALBINIZM W TANZANII!!! Z misjonarzami i wolontariuszami STOWARZYSZENIA MISJI AFRYKAŃSKICH stwórzmy to wyjątkowe miejsce. Będzie w nim nawet specjalny gabinet dla przyszłej pani prawnik Kabuli!❤️ Przelew z tytułem „Lepsze jutro Albinosów” numer konta: 71 1600 1127 1844 3996 6000 0001 SMA, CChW „SOLIDARNI” W Tanzanii osoby chore na albinizm codziennie muszą zmagać się nie tylko z fizycznymi objawami choroby ale i realnym zagrożeniem życia. Tutaj wciąż ludzie wierzą, że części ciał osób cierpiących na albinizm mają magiczną moc. Szamani tworzą z nich mikstury i amulety. Dlatego ludzie polują tam na ludzi… Katem często są sąsiedzi lub najbliższa rodzina… Wspólnie jednak możemy odmienić ich los i stworzyć "lepsze jutro"❤️ Dołączycie do budowy?? M. ? @gdziejestfotograf #Kabula #coolhelp #getinvolved #Tanzania #Africa

A post shared by Martyna Wojciechowska (@martyna.world) on

Adopcja drugiej dziewczynki

Mimo adopcji Kabuli, co wzruszyło wielu Polaków, Martyna nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Miesiąc temu polska podróżniczka podczas rozmowy w „Dzień Dobry TVN” poinformowała, że zdecydowała się również na adopcję najlepszej koleżanki Kabuli, dziewczyny imieniem Tatu.

Fotografia adoptowanych córek

W miniony wtorek Wojciechowska opublikowała na Instagramie fotografię dwóch adoptowanych córek. W oczy natychmiast rzuca się uśmiech dziewczyn, które pozują do zdjęcia w podobnych, jasnoróżowych strojach. Do pięknego zdjęcia podróżniczka dołączyła wzruszający opis, w którym przytoczyła słowa Kabuli, kiedy ta podkreśliła, że „chciałaby, aby jeszcze jedna dziewczynka dostałą taką szansę jak ona”. Jej marzenie wkrótce się spełniło.

Mamo, chciałabym mieć siostrę. Chciałabym, żeby jeszcze jedna dziewczynka dostała taką szansę jak ja” – powiedziała mi Kabula ponad rok temu. I tak oto w naszym życiu pojawiała się Tatu, która stała się dla Kabuli adoptowaną siostrą, najlepszą przyjaciółką i moją kolejną podopieczną i córką. Kabula i Tatu mieszkają dziś w prywatnej szkole z internatem w Mwanzie i pilnie się uczą, żeby któregoś dnia zmieniać życie innych osób chorych na albinizm w Tanzanii – podpisała fotografię Martyna Wojciechowska

View this post on Instagram

„Mamo, chciałabym mieć siostrę. Chciałabym żeby jeszcze jedna dziewczynka dostała taką szansę jak ja” – powiedziała mi Kabula ponad rok temu. I tak oto w naszym życiu pojawiała się Tatu, która stała się dla Kabuli adoptowaną siostrą, najlepszą przyjaciółką i moją kolejną podopieczną i córką. Kabula i Tatu mieszkają dziś w prywatnej szkole z internatem w Mwanzie i pilnie się uczą żeby któregoś dnia zmieniać życie innych osób chorych na albinizm w Tanzanii. Czy oglądaliście wczoraj wieczorem film dokumentalny „Ludzie duchy” na antenie TVN? Jak wrażenia? M. #Kabula #womanattheendoftheworld #martynawojciechowska #Tanzania #albinism #dokument #doc

A post shared by Martyna Wojciechowska (@martyna.world) on

Świat byłby piękniejszym miejscem, gdyby ludzie brali przykład z takich osób jak Martyna Wojciechowska

Źródło: popularne.pl

Share

Dodaj komentarz