Emerytura Katarzyny Dowbor woła o pomstę do nieba

Emerytura to jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy. Również w środowisku gwiazd kwestia ta wywołuje niemałe oburzenie. Jedną z pokrzywdzonych osób jest znana wszystkim doskonale Katarzyna Dowbor. Świadczenie, jakie przysługuje znanej dziennikarce, woła o pomstę do nieba.

Emerytura i wyrastające wokół tego tematu kontrowersje dotyczą również gwiazd polskiego show biznesu. Okazuje się, że nie tylko zwykli obywatele otrzymują dramatycznie niskie świadczenia. Sławne osoby także krytykują ZUS i oświadczają, że w obecnym systemie mogą liczyć wyłącznie na siebie.

Wśród oburzonych gwiazd jest Katarzyna Dowbor. Dziennikarka znana z programu telewizji Polsat „Nasz nowy dom” przerywa milczenie i zdradza mediom, jaki los czeka ją na emeryturze. Prognozy nie są optymistyczne. Gwiazda Polsatu mogłaby już za pół roku przejść na zasłużoną emeryturę, ale póki co nie ma zamiaru skorzystać z tego prawa.

Emerytura Katarzyny Dowbor będzie dramatycznie niska. Popularna prezenterka może liczyć tylko na siebie

Katarzyna Dowbor jest przekonana, że emerytura od ZUS-u nie będzie w stanie zaspokoić jej wszystkich potrzeb. Dziennikarka przez wiele lat odprowadzała tzw. „uzysk”, czyli podatek od połowy wynagrodzenia. Jej składki na emeryturę były więc bardzo niskie. Prezenterka nie mówi o konkretnej kwocie, ale wiadomo, że będzie ona niewielka.

Popularna prezenterka może liczyć tylko na siebie. W związku z wiekiem emerytalnym Katarzyna Dowbor nie ma zamiaru zakończyć swojej kariery w telewizji. Póki co nie otrzymała jeszcze informacji od ZUS-u na temat wysokości świadczenia. Być może brak pośpiechu wynika z tego, że Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podejrzewa iż Dowbor zamierza kontynuować działalność zawodową.

Emerytura Dowbor woła o pomstę do nieba. W podobnej sytuacji jest między innymi Maryla Rodowicz

Gwiazda Polsatu nie jest jedyną sławną osobą, która narzeka na niskie świadczenia emerytalne. W bardzo wielu przypadkach emerytura znanych dziennikarzy okazuje się dramatycznie niska. Wynika to stąd, że ta grupa zawodowa odprowadzała podatki jedynie od połowy wynagrodzenia. W dużo lepszej sytuacji są kierownicy produkcji, którzy mają dużo większą emeryturę niż prezenterzy telewizyjni.

Wśród gwiazd, których emerytura będzie dramatycznie niska, znajduje się chociażby Alicja Majewska czy Maryla Rodowicz. Gdyby wokalistki miały zamiar liczyć wyłącznie na ZUS musiałyby utrzymać się za 1000 złotych miesięcznie. Katarzyna Dowbor na razie nie zamierza korzystać ze swojego prawa do emerytury. Wiadomo, że na jej konto wpłynęłaby bardzo niska kwota.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz