Tuska śledzi już gigantyczna liczba internautów. Szef RE złożył im podziękowania

Donald Tusk ma na swoim Twitterze już ponad milion fanów.

Oficjalne konto na Twitterze szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska ma nowy rekord. W środę liczba obserwujących byłego polskiego premiera przekroczyła milion. Z tej okazji Donald Tusk zamieścił w serwisie specjalne podziękowania.

Frans Timmermans, wiceszef Komisji Europejskiej ma 104 tys. obserwujących go na Twitterze. Trochę lepiej radzi sobie w mediach społecznościowych sam szef KE Jean-Claude Juncker,który zebrał już grono przeszło 700 tys. obserwujących. Jednak ich osiągnięcia przebił i to ze sporym zapasem Donald Tusk. Konto przewodniczącego Rady Europejskiej przekroczyło w środę pułap równego miliona obserwujących.

„1 milion! Dzięki wszystkim, którzy obserwowali mnie przez ostatnie 4 lata i moją codzienną walkę o utrzymanie jedności UE” – napisał w poście dziękczynnym były polski premier. Do wpisu dołączył filmik, na którym streścił swoje działania na przestrzeni ostatnich czterech lat. Wśród nich wymienił kwestię imigrantów, sankcje wobec Rosji, utrzymanie Grecji w strefie euro oraz walkę na rzecz klimatu.

Co ciekawe, utarło się przy takich okrągłych rekordach, że po przekroczeniu jakiejś okrągłej bariery, następuje znaczny spadek obserwujących, którzy na przekór rezygnują z subskrypcji konta. W przypadku Donalda Tuska było inaczej. Po przekroczeniu miliona obserwujących nie stracił, a wręcz przeciwnie – szybko zyskał 20 tys. kolejnych śledzących go osób.

Źródło: chwilesloneczne.blogspot.com

Share

Dodaj komentarz