Agata Duda ostro skrytykowana przez Hannę Lis. Takie słowa musiały zaboleć

Agata Duda w ostatnim czasie stała się obiektem krytyki ze strony wielu osób. Poszło o brak zaangażowania Pierwszej Damy w życie polityczne i społeczne Polski. Nieoczekiwanie do osób publicznych, które postanowiły podzielić się zdaniem na temat żony prezydenta, dołączyła Hanna Lis. Takie słowa musiały zaboleć!

Agata Duda raczej nie będzie zbyt uradowana, kiedy dotrze do niej wypowiedź Hanny Lis. Dziennikarka postanowiła dać wyraz swojemu niezadowoleniu z powodu postępowania Pierwszej Damy. Nie owijała w bawełnę! To nie pierwszy raz, gdy znane osoby postanowiły zaapelować do małżonki Andrzeja Dudy. O co chodziło tym razem? Lis ma jej naprawdę sporo do zarzucenia: „Na Sycylii mówi się na to…”.

Co powiedziała Hanna Lis o Agacie Dudzie?

Hanna Lis była jedną z gwiazd, które postanowiły dać wyraz swojemu poparciu dla strajku nauczycieli. Podobnie postąpiły m.in. Anna Mucha czy Barbara Kurdej-Szatan. Jednak Lis poszła o krok dalej. Dziennikarka zdecydowała się wyrazić opinię na temat postawy Agaty Dudy.

Lis dała jasno do zrozumienia, że nie popiera postępowania Pierwszej Damy. Zwróciła uwagę na fakt, że Agata Duda nie zajęła stanowiska ani przy okazji Czarnego Protestu czy sporu o Trybunał Konstytucyjny, a kiedy rozpoczął się strajk nauczycieli, także postanowiła się nie wypowiadać. Dziennikarka wspomniała przy okazji, że przecież Duda sama była w przeszłości nauczycielką, więc sprawa dotyczy jej kolegów i koleżanek po fachu.

– Milczała, gdy rozmontowywano TK, milczała podczas skoku PiS na wolne sądy, milczała, gdy na ulice wyległy czarne parasolki. Milczy i dziś, gdy protestują jej koledzy, nauczyciele. Na Sycylii mówi się na to omertà – cytuje Hannę Lis portal netinfo24.pl.

Jak podaje portal pl.glosbe.com, włoskie słowo omertà oznacza:

– w mafii zmowa milczenia (zasada obowiązująca członków sycylijskiej mafii).

Trudno o inną interpretację wyrażenia, po które sięgnęła Hanna Lis. Szczególnie że dziennikarka sama wspomina o Sycylii, czyli regionie kojarzonym z obecnością mafii. Uważacie, że przesadziła?

Agata Duda o strajku nauczycieli. Co powiedziała?

Jak ustalił fakt.pl, Kancelaria Prezydenta RP przekazała list wystosowany przez Pierwszą Damę, w którym odnosi się ona do strajku nauczycieli. Czy żona prezydenta zajęła oficjalne stanowisko?

Chociaż Agata Duda nie ujawniła wprost – na co zwróciła uwagę Hanna Lis – co sądzi na temat zdarzenia, wyraziła swoje zaniepokojenie całym zajściem. Pierwsza Dama miała nadzieję, że rozmowy nauczycieli z rządem przyniosą obu stronom rozwiązanie. Przedstawiciele Kancelarii Prezydenta podkreślili także, że Duda nie będzie komentowała doniesień na swój temat i prosi, aby uszanowano jej decyzję.

Czy Hanna Lis użyła zbyt ostrych słów w stosunku do Pierwszej Damy? A może Agata Duda powinna poważnie przemyśleć wypowiedź dziennikarki?

Źródło: lelum.pl

Share

Dodaj komentarz