Jolanta Kwaśniewska zdobyła się na poruszające wyznanie. „Byłam matką samotnie wychowującą dziecko”

Jolanta Kwaśniewska po latach zdobyła się na poruszające wyznanie. Zdradziła, jak wyglądało jej życie, gdy Ola Kwaśniewska była jeszcze dzieckiem. Byłam matką samotnie wychowującą dziecko – wyznała.

Życie Jolanty Kwaśniewskiej wbrew pozorom nie zawsze było kolorowe. Obowiązki Pierwszej Damy musiała dzielić z wychowywaniem dziecka – w dodatku zupełnie samotnie. Mąż prezydent był zbyt zajęty obowiązkami głowy państwa, Jolanta Kwaśniewska musiała więc sobie poradzić sama.

Jolanta Kwaśniewska w odważnym wyznaniu

Była Pierwsza Dama nie boi się zabierać głosu w istotnych sprawach, a problemy kobiet są dla niej szczególnie ważne. Niedawno zdobyła się na odważne wyznanie na temat samotnych matek. Sama doskonale wie, jak to jest wychowywać dziecko samotnie i choć miała wsparcie męża – on nie miał czasu na opiekę nad dorastającą Olą. Jolanta Kwaśniewska przyznała, że czasem czuła jakby polityka odbierała jej męża w chwilach, gdy najbardziej go potrzebowała.

– Pamiętam, że gdy mąż wszedł w politykę, zaczęłam nagle odpowiadać znajomym: Nie, nie przyjdziemy, Olka nie będzie. Męża właściwie cały czas nie było w domu. Uważałam, że muszę dzielić się nim w imię – jak bardzo górnolotnie by to zabrzmiało – dobra kraju – wyznała w wywiadzie dla Newsweeka.

Jolanta Kwaśniewska sama wychowywała córkę

Oczywiście Kwaśniewska wiedziała, że kraj potrzebuje jej męża tak samo, jak ona, jednak nie zawsze łatwo było jej się z tym pogodzić. Wspomina, że często czuła się, jakby była samotną matką. Samodzielne wychowywanie Oli czasami było dla niej naprawdę ciężkie.

-Była komisja konstytucyjna, a wcześniej Okrągły Stół. Zawsze coś było. Tak naprawdę byłam matką samotnie wychowującą dziecko – opowiedziała Newsweekowi.

Wspomina, że bywały czasy, gdy jej męża nie było w domu przez okrągły tydzień! Choć ich małżeństwo przechodziło przez różne fazy, Jolanta Kwaśniewska i Aleksander Kwaśniewski doskonale wiedzieli, jak poradzić sobie z krótkimi kryzysami. Według nich kluczem do udanego pożycia jest szczera rozmowa i wspólne przepracowywanie problemów. Dziś mają dużo więcej czasu, by cieszyć się swoją obecnością!

Źródło: lelum.pl

Share

Dodaj komentarz