Emocjonalny występ Edyty Górniak w Opolu. Artystka nie kryła łez

Edyta Górniak w końcu pojawiła się na festiwalu w Opolu 2019. Wokalistka zaśpiewała „To nie ja”, trzęsąc się z emocji.

W ciągu ostatnich kilku dni fani Edyty Górniak przeżyli chwile grozy. W piątek, tuż przed startem festiwalu w Opolu, wokalistka zasłabła i została przewieziona do szpitala.

– Edyta zasłabła w trakcie przygotowań. Wszystko najprawdopodobniej przez upały, jakie panują tutaj w Opolu – poinformowała nas osoba związana z festiwalem w Opolu 2019. Piosenkarka podobno skarżyła się na bóle w klatce piersiowej. Było też podejrzenie, że Edyta Górniak miała zawał. Na szczęście jednak szybko uspokoiła fanów. Walczyła o to, by wystąpić na festiwalu w Opolu 2019 i jej się udało.

Edyta Górniak na festiwalu w Opolu 2019

Edyta Górniak zaśpiewała w niedzielę, a nie w piątek, jak początkowo planowano. Wokalistka wykonała utwór „To nie ja”, który świętuje 25-lecie. Prowadzący trzeci dzień festiwalu, Artur Orzech, zapowiedział divę, zwracając uwagę, że dopiero co wyszła za szpitala, a ta pojawiła się na scenie w białej kreacji. Nie chciała komentować swojego stanu zdrowia, za to od razu przystąpiła do śpiewania. Emocjonalny występ z pewnością przejdzie do historii.

„Śpiewałam dla Państwa tę piosenkę przez ostatnie 25 lat, teraz czas, byście to Wy zaśpiewali ją dla mnie” – powiedziała na koniec, trzęsąca się z emocji Edyta Górniak, po czym zachęciła fanów do tego, aby wykonali refren. Nieco nieśmiała opolska publiczność w końcu dała się namówić.

Edyta Górniak wyglądała bardzo dobrze. Po chorobie nie było widać już ani śladu. W naszej galerii zobaczycie zdjęcia wokalistki.

Edyta Górniak – kto to?

Edyta Górniak urodziła się 14 listopada 1972 roku w Ziębicach. W młodości została dostrzeżona przez Elżbietę Zapendowską, u której uczyła się emisji głosu. W 1989 roku wystąpiła w programie Zbigniewa Górnego „Śpiewać każdy może”, a rok później zadebiutowała na scenie festiwalu opolskiego. Na początku lat 90. dołączyła do obsady musicalu „Metro”, w którym grała przez kolejne kilka lat. W 1994 roku została pierwszą reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji. Z piosenką „To nie ja!” zajęła drugie miejsce w finale 39. konkursu i z miejsca stała się gwiazdą w naszym kraju. Szybko wydała debiutancki album pt. „Dotyk”, który wylansował przeboje: „Jestem kobietą” i tytułowy „Dotyk”.

W kolejnych latach Edyta Górniak nagrała kolejne hity, w tym np. „To Atlanta”, „One is One”, „Dumka na dwa serca” czy „Impossible”. Zrealizowała też nagrania do kilku filmów animowanych Disneya, w tym m.in. przebojowy „Kolorowy wiatr” z „Pocahontas” i poruszające „Lustro” do filmu „Mulan”. Ma na koncie osiem albumów studyjnych, w tym dwa wydane na międzynarodowy rynek muzyczny. Ostatnia płyta pt. „My” ukazała się w 2012 roku.

Edyta Górniak wystąpiła w kilku programach rozrywkowych. Była uczestniczką „Tańca z gwiazdami” i „Agenta” z udziałem celebrytów. Była także trenerką w kilku edycjach „The Voice of Poland” i w pierwszym sezonie „The Voice Kids”, a także jurorką w „Jak oni śpiewają” i „Hit Hit Hurra”. Za ocenianie talentów w „The Voice of Poland” i „Hit Hit Hurra” była trzykrotnie nominowana do Telekamer „Tele Tygodnia”.

Prywatnie Edyta Górniak była w kilku związkach. Jej partnerami byli m.in. Dariusz Kordek, Piotr Kraśko i Robert Kozyra, z którym wzięła udział w sesji zdjęciowej do jednej z kolorowych gazet. Jakiś czas później dopadła ich „klątwa okładki”, bo rozstali się. Gwiazda ma jedno dziecko, syna Allana Krupę, będącego owocem związku diwy z Dariuszem K., byłym muzykiem i wokalistą.

1

2

3

4

5

Źródło: plejada.pl

Share