Są nowe informacje ws. stanu zdrowia Gienka Loski. Przeszedł ciężki wylew

Startował w „Mam Talent”, wygrał „X-Factor” – Gienek Loska znany jest z muzycznych show i w nich robił karierę. Niestety, od kilku miesięcy uwielbiany artysta walczy o życie. Dopiero po roku fani doczekali się bardziej szczegółowych informacji o stanie jego zdrowia.

Próbował sił w „Mam Talent”, a po niepowodzeniu wystartował w programie „X-Factor” i to tam zachwycił publiczność. Gienek Loska wygrał pierwszą edycję tego muzycznego show i momentalnie zyskał rzeszę fanów. Ci sami sympatycy z żalem usłyszeli rok temu wieść o bardzo ciężkim stanie swojego ulubieńca. Dopiero teraz dowiadujemy się trochę więcej o stanie jego zdrowia.

Zwycięzca „Mam Talent” przeszedł ciężki wylew. Są nowe informacje ws. stanu zdrowia Gienka Loski

Gienek Loska dostał wylewu, gdy rok temu pojechał na swoją rodzinną Białoruś. Wciąż nie doszedł do pełnej sprawności, nadal podlega leczeniu. Niewiele przez ten czas było informacji o stanie zdrowia artysty. Dopiero teraz organizacja Polska Fundacja Muzyczna zdecydowała się opublikować oświadczenie, w którym informuje, jak czuje się zwycięzca „X-Factor”. Udało się to dzięki wolontariuszce, która pojechała odwiedzić Gienka.

Z komunikatu wynika, że artysta wciąż nie jest w dobrym stanie. Rehabilitacja i leczenie trwają, co oznacza, że stęsknieni za jego występami fani będą musieli jeszcze trochę poczekać.

– Prosicie Państwo o nowe informacje o Gienku. Waśnie otrzymaliśmy je od naszej wolontariuszki, która wróciła z Białorusi i opowiedziała, że choć stan neurologiczny Gienka w dalszym ciągu jest bardzo poważny, wszyscy walczymy o jego poprawę, a najbardziej walczy Gienek – czytamy na Facebooku Polskiej Fundacji Muzycznej.

– Niezmiennie dzięki Waszej pomocy ma zapewnioną opiekę medyczną, leczenie, pielęgnację, masaże i ćwiczenia – to się dzieje regularnie i codziennie dzięki zbieranym na fundacyjne konto środkom. Przede wszystkim bezcenna jest obecność kochających bliskich, którzy czuwają i opiekują się nim w dzień i w nocy – napisano dalej.

Muzykoterapia dla Gienka. Jest prośba o pomoc

W dalszej części oświadczenia czytamy, że jedną z metod leczenia Gienka Loski jest muzykoterapia. Poproszono kilkoro muzyków, by nagrali płyty CD z lubianą przez chorego artystę muzyką. 3 razy dziennie płyty są puszczane Gienkowi, który ponoć reaguje na lubiane dźwięki bardzo dobrze. Przy tej okazji Fundacja wskazała, jak fani, chcący pomóc swojemu idolowi, mogą to zrobić. Trwa zbiórka płyt muzycznych i audiobooków, które zostaną wysłane Gienkowi, a następnie posłużą w muzykoterapii.

– Jeśli ktoś może przekazać audiobooki na płytach CD lub mp3 dla Gienki, bardzo prosimy o takie darowizny – wszystkie zawieziemy mu na Białoruś – poprosiła w oświadczeniu Fundacja.

Źródło: pikio.pl

Share