Nie chciała nigdy dorosnąć, a ma już 58 lat. Zobacz, jak dzisiaj wygląda Pippi Langstrumpf

Pomimo upływu lat, tę rezolutną, piegowatą dziewczynkę pamięta każdy. Co dzisiaj robi i jak się zmieniła ulubienica widzów?

Szwedka Inger Nilson, odtwórczyni roli Pippi Langstrumpf, urodziła się w 1959 roku. Rolę Pippi dostała w wieku 9 lat i nikt się wówczas nie spodziewał, że film odniesie tak wielki sukces. W kolejnych latach Inger ukończyła szkołę aktorską, ale nie wiązała swojej przyszłości z tym zawodem. Przez kilka lat pracowała jako sekretarka i jak sama mówi bardzo lubiła tę posadę. Mimo wcześniejszych postanowień, że nie wróci do aktorstwa, w 1987 roku zaczęła pracować w teatrze, a dwa lata później zagrała w telenoweli „Kajsa Kavat.”

Jak zaczęła się historia Pippi?

Skąd Astrid Lindgren wzięła pomysł na tę historię? W 1941 roku, córka pisarki Karin, rozchorowała się i musiała spędzić w łóżku dłuższy czas. Dziewczynka bardzo się nudziła, poprosiła więc mamę, żeby jej opowiedziała jakąś bajkę. Pisarka na poczekaniu wymyśliła więc dla córki przygody rudowłosej dziewczynki, która jest bardzo silna, odważna i pomysłowa. Pippi ma niezwykłe przygody, je słodycze kiedy tylko ma na to ochotę i może chodzić spać kiedy chce. Chyba zawsze były to marzenia każdego dziecka…

Astrid spisała całą historię i sprezentowała manuskrypt swojej córce na jej 10 urodziny. Książka została wydana rok później i od razu zdobyła olbrzymią popularność wśród dzieci na całym świecie.

Krytycy surowo ocenili książkę

„Postać tej nienormalnej dziewczynki i jej niesmaczne przygody opisane w książce Lindgren pozostawiają jedynie bardzo nieprzyjemne, szarpiące duszę wspomnienie” – napisał Krytyk literatury John Landquist

Trudno się tym słowom dziwić. Książka opowiada przecież o 9-latce, która mieszka sama, jedynie z małpką Panem Nilssonem i koniem. Jej mama nie żyje, a tata zaginął gdzieś na morzu. Ma torbę pełną złotych monet i doskonale radzi sobie w życiu bez rodziców. Na dodatek jest pyskata i niegrzeczna. Obawiano się więc, że Pippi stanie się wzorem dla innych dzieci.

Wielki międzynarodowy sukces

Krytyka, która spadła na książkę nie spowodowała jednak spadku jej popularności, a wręcz przeciwnie – została przetłumaczona na 70 języków! Dzieci na całym świecie z zapartym tchem czytały o przygodach Pippi.

W latach 1969-1973 został nakręcony serial o przygodach rudowłosej Pippi, w reżyserii Olle Hellboma. Główną rolę zagrała właśnie Inger Nilsson.

Zobacz, jak dziś wygląda odtwórczyni roli słynnej Pippi Langstrumpf:

Pippi Langstrumpf

Pippi Langstrumpf

Pippi Langstrumpf

Przypomnij sobie piosenkę tytułową z filmu:


Source: youtube.com

Share

Dodaj komentarz