Aż trudno uwierzyć, że aktorka z „Przeminęło z wiatrem” kończy już… 101 lat

Niektóre filmy po prostu są ponadczasowe i do nich zdecydowanie należy „Przeminęło z wiatrem” w reżyserii Victora Fleminga. Melodramatyczny film z 1939 roku jest ekranizacją powieści o tym samym tytule autorstwa Margaret Mitchell. Co ciekawe, książka cieszyła się tak dużą popularnością, że film powstał zaledwie 3 lata po jej wydaniu! Niestety, ze słynnego trio pozostała przy życiu tylko Olivia de Havilland (przypominamy, że grała Melanię Hamilton, Vivien Leigh wcieliła się w Scarlett, zaś niezapomniany Clark Gable grał Rhetta Butlera).

Olivia zagrała łącznie w 49 filmach, dwa razy zdobyła Oscara za role pierwszoplanowe i zdecydowanie miała ciekawe życie, co z uśmiechem wspomina z okazji swoich 101 urodzin! Musimy przyznać, że pani Olivia wspaniale wygląda!

Just a quick reminder that this is an unofficial Facebook page and Dame Olivia de Havilland does not receive or read any messages that are sent privately to our inbox. Thanks! 🙂

Gepostet von Olivia de Havilland am Samstag, 6. Januar 2018

Aktorka urodziła się w Japonii, gdzie jej ojciec pracował jako brytyjski dyplomata. Potem rodzina przeprowadziła się do Kalifornii, więc Olivia mogła z powodzeniem rozwijać karierę. Obecnie mieszka we Francji.

"[Gone with the Wind] will go on forever, and how thrilling that is. It has this universal life, this continuing life….

Gepostet von Olivia de Havilland am Montag, 8. Januar 2018

Pamiętacie jej rolę w „Przeminęło z wiatrem”? Może urodziny aktorki to dobra okazja do odświeżenia sobie tego kultowego filmu?

Olivia de Havilland wins the Best Supporting Actress Golden Globe for "Anastasia: The Mystery of Anna" in 1987.#GoldenGlobes

Gepostet von Olivia de Havilland am Sonntag, 7. Januar 2018

Share

Dodaj komentarz