Minister ujawnia, w jakich warunkach żyje Tadeusz Rydzyk. Opowiedział o prywatnych spotkaniach z duchownym

Tadeusz Rydzyk przede wszystkim znany jest z kontrowersji dotyczących jego zarobków i tego, w jakich warunkach żyje. Minister wypowiedział się na ten temat. Powszechnie wiadomo, że polityk prywatnie już wiele razy odwiedzał posiadłość ojca dyrektora.

Tadeusz Rydzyk wraz ze Zbigniewem Ziobro wielokrotnie spotykali się w posiadłości ojca dyrektora. Niedawno minister wypowiedział się na temat standardu domu, w którym mieszka założyciel Radia Maryja. Jego wypowiedź była dość zaskakująca i wielu internautów ma pewne wątpliwości, co do wiarygodności relacji.

Tadeusz Rydzyk jest skromnym człowiekiem

Nie jest tajemnicą ogromna sympatia, którą Tadeusz Rydzyk darzy Prawo i Sprawiedliwość. W dodatku jest ona dwustronna. Odkąd PiS jest u władzy, Radio Maryja wraz z TV Trwam odnosi coraz to większe sukcesy. Warto przypomnieć, że gdy ojciec dyrektor został ukarany grzywną w wysokości prawie 5 tysięcy złotych, posłanka PiS Anna Sobecka zdecydowała, że pokryje koszta z własnej kieszeni.

– Warunki życia u ojca dyrektora są bardzo skromne, na tle tego co czytam czasami – mówił Ziobro w wywiadzie.

Jak wynika z odpowiedzi Zbigniewa Ziobry, ojciec dyrektor żyje w bardzo skromnych warunkach. Polityk opowiadał o „normalnej” kuchni w posiadłości klechy. Co prawda wspomniał też o gospodyni, która codziennie gotuje Rydzykowi, gdy przecięty Polak raczej nie jest w stanie zatrudnić pomocy domowej. Minister napomniał o świetnych zdolnościach kulinarnych owej gospodyni oraz zdementował plotki dotyczące maybacha.

Ojciec dyrektor oficjalnie bardzo mało zarabia

Oficjalnie Tadeusz Rydzyk co miesiąc otrzymuje 1,5 tysiąca złotych, lecz nieoficjalnie są to kwoty o wiele większe. Samo Radio Maryja zostało wycenione na prawie 250 milionów złotych, stacja generuje przychód rzędu kilkudziesięciu milionów netto rocznie. Oczywiście Rydzyk jest również właścicielem TV Trwam i wielu fundacji.

W 2007 roku majątek zakonnika wynosił 294 miliony złotych, po 12 latach możemy estymować, że urósł do około 350-400 milionów. Próżno szukać u klechy skromności, skoro jeździ luksusowymi autami i spędza wakacje w egzotycznych miejscach. Oczywiście wszystko jest sponsorowane przez jego słuchaczy-darczyńców.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz