Wstrząsające zdjęcie Roberta Janowskiego. Jest zdruzgotany: „Nie bij”

Robert Janowski to jeden z ulubionych prezenterów wszystkich Polaków. Mężczyzna niejednokrotnie wykazał się nie tylko swoim talentem muzycznym, ale przede wszystkim życzliwością. Mężczyzna nie boi się również podejmowania ważnych dla społeczeństwa tematów, co udowodnił swoim ostatnim wpisem na Facebooku.

Robert Janowski postanowił zabrać głos w sprawie ważnej dla każdego obywatela Polski, a w szczególności dla kobiet. Prezenter po raz kolejny udowodnił, że będąc osobą sławną można interesować się czymś więcej, niż tylko celebryckim ściankami i blaskiem fleszy. Na jego mediach społecznościowych pojawiło się coś, co wielu osobom odebrało mowę.

Robert Janowski pobity? Szokujące zdjęcie prezentera

Przeglądając dziś Facebooka można było natknąć się na niecodzienny widok – pośród opublikowanych zdjęć pojawił się widok pobitego Roberta Janowskiego, którego twarz niczym nie przypominała tej, do której przywykliśmy oglądając telewizję. Fotografia była w kolorze czarno – białym, a dołączony był do niej jeszcze bardziej zaskakujący i wymowny opis.

– Jednorazowy atak agresji wobec NAS wszystkich JEST przemocą !!! Ja mówię NIE dla PRAWA PIĘŚCI !!! Kochaj. Nie bij! STOP dla przemocy wobec KOBIET, MĘŻCZYZN i DZIECI! – brzmiał wpis muzyka.

Jak się okazuje, post ten był wyrazem sprzeciwu skierowanym w nowy projekt ustawy zaproponowany przez nasz rząd. Jeśli wejdzie on w życie, zmieni się obecne prawo dotyczące przemocy domowej – jednokrotne uderzenie przez współmałżonka nie będzie już do niej należało.

Kontrowersyjny projekt ustawy

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało w swoim Biuletynie Informacji Publicznej projekt ustawy, który utrudniałby przeciwdziałanie przemocy domowej. Sprawa ta niemal natychmiast została rozgłośniona, dzięki czemu społeczeństwo miało możliwość i czas na reakcję. Bunt wielu osób doprowadził do tego, że ministerstwo niezwykle szybko odniosło się do swojego nowego pomysłu. Wśród wyjaśnień znajduje się wzmianka o tym, że projekt został opublikowany… zbyt wcześnie.

– Dzisiaj już wiemy, że projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie został przedwcześnie umieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej. Projekt jeszcze nie został skierowany do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych, a tylko uzgodnione projekty ustaw mogą być przedmiotem prac Komitetu Społecznego Rady Ministrów i Stałego Komitetu Rady Ministrów. Każda osoba, której prawa lub dobra osobiste zostały naruszone w wyniku przemocy domowej, powinna zostać zdefiniowana jako jej ofiara. Nie ma znaczenia, czy takie działanie było jednorazowe, czy miało uporczywy, powtarzający się charakter. Tylko taka interpretacja powinna znaleźć się w projektowanych przepisach – przekonuje ministerstwo z Elżbietą Rafalską na czele.

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz