Serce rozerwane na strzępy. Robert Janowski trafił w sedno

Robert Janowski opublikował na Facebooku nagranie, które Internauci okrzyknęli najbardziej wzruszającym momentem wiecu pożegnalnego. To zdecydowanie chwyta za serce!

Robert Janowski podzielił się z Internautami jedną z bardziej chwytających za serce chwil, które umieszczono na platformie Youtube. Dotyczy ona tego, czym żyje cała Polska od kilku dni. Chodzi o śmierć prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza, a konkretnie jeden z kluczowych momentów, który pojawił się podczas wspólnego pożegnania Gdańszczanina.

14 stycznia bowiem miał miejsce wiec pożegnalny, który to w sposób szczególny uhonorował śmierć, jaką poniósł w tragicznych okolicznościach Paweł Adamowicz podczas finału WOŚP.

Robert Janowski publikuje nagranie

Były prowadzący „Jaka to melodia” opublikował na swoim Facebooku nagranie. Na nagraniu prowadzący wiec zaprasza do odsłuchania utworu. W tle od tej pory słychać „Sound of Silence”, czyli utwór duetu Simon and Garfunkel, choć w wykonaniu zespołu Disturbed. Szczególne wrażenie robi cisza, która pojawiła się razem z rozpoczęciem wykonania. To zwyczajnie łapie za serce!

Świetnym pomysłem było użycie tylko i wyłącznie samego wokalu, który dosłownie pogłębia atmosferę żalu. Potwierdzeniem jest słyszalne z boku ciche szlochanie. Wszyscy stoją w bezruchu. Nagranie przekazuje cały potok przygnębiających emocji, które jednak zespalają stojących w tłumie ludzi. Od tej pory nie ma „my i oni”. Pozostaje tylko solidarne „my”.

Komentarze internautów

A oto kilka komentarzy, które wyrażają pełen podziw dla tej chwili, ogromne wzruszenie, a także szczególnie mile i z godnością wypowiadają się na temat osoby Pawła Adamowicza:

– Nie interesuje się polityką… Nie znałem też Pana Adamowicza ale nie umiem pojąć jakim trzeba być człowiekiem żeby zrobić coś takiego… Tak narzekamy na innych a sami nie jesteśmy lepsi od nich. Obrzucamy się co dzień jadem. Serce mi pęka że moja kochana córka ma żyć w tym świecie gdzie nie znasz dnia i godziny. Niech jego duża spoczywa w pokoju – pisze internauta.

– „… ktoś słowem złym zabija tak jak nożem …” – Dziwny jest ten świat, 1967, Niemen – skomentował ktoś inny.

– To niestety piosenka o braku zdolności do porozumienia…jak sam autor wyjaśnił. Tak jest niestety u nas…w naszym społeczeństwie – z żalem stwierdziła użytkowniczka.

– Okoliczności i to wykonanie – rozrywają serce na strzępy. Taka bezsensowna szkoda. Taki żal. Zginął dobry człowiek – ze smutkiem uznano.

– Mam nadzieję że w końcu politycy i osoby celowo wbijające klin w społeczeństwo wyciągną wnioski i w Polsce zapanuje zgoda i pojednanie. Wszystko zaczyna się wymykać spod kontroli. Mam nadzieję że ta śmierć nie pójdzie na marne – uznał internauta.

Chyba nic lepiej nie podsumuje całego wydarzenia.


Source: youtube.com

Źródło: pikio.pl

Share

Dodaj komentarz