Martyna Wojciechowska pomoże uratować córce wzrok

Martyna Wojciechowska (44 l.) rusza na ratunek! Nie wystarczy jej, że pomogła swojej adoptowanej córce wydostać się z biedy. Teraz podróżniczka planuje zająć się jej oczami.

Martyna poznała Kabulę (20 l.) cztery lata temu podczas kręcenia programu o albinosach w Tanzanii. Dziewczyna przeszła prawdziwe piekło na ziemi, bo w wieku 12-lat straciła rękę – napastnicy odrąbali ją maczetą. Gwiazda zaopiekowała się Kabulą i została jej przyszywaną mamą.

Dziewczyna właśnie odwiedziła swoją wybawicielkę w Polsce. Poza podróżami po kraju planowana jest też ważna wizyta u lekarza. – Jeden dzień przewidziany jest na badania oczu. Musimy sprawdzić, jak wygląda obecnie sytuacja. Albinizmowi zawsze towarzyszy poważna wada wzroku – tłumaczy Martyna Wojciechowska. Jednocześnie zapewnia, że Kabulę da się wyleczyć. – Rozmawiałam już wstępnie z lekarzami nawet o ingerencji chirurgicznej – zdradza Faktowi dziennikarka.

Albinizm to zaburzenie genetyczne, polegające na niedoborze pigmentu w skórze, włosach i tęczówce oka. Albinosi miewają spore kłopoty ze wzrokiem. Ich oczy są bardzo wrażliwe na światło, bywa, że uszkodzony jest nerw łączący siatkówkę z mózgiem. Występuje także zez i oczopląs, a także daleko- i krótkowzroczność.

  1. Martyna Wojciechowska i Kabula Nkalango

1

Kabula przyleciała do Polski na 10 dni

2. Martyna Wojciechowska i Kabula Nkalango

 

2

Martyna pokazuje Kabuli Polskę

3. Martyna Wojciechowska i Kabula Nkalango

3

Kabula przejdzie w Polsce specjalistyczne badanie wzroku

4. Martyna Wojciechowska i Kabula Nkalango

4

Niewykluczone, że Kabula przejdzie w Polsce operację wzroku.

Źródło:fakt.pl

Share

Dodaj komentarz